Kitap

Hata Sende Değil Bende

Bu yalanları çok duyduk demi. Hata sende değil bende. Aslında sen çok iyi birisin ama bu ilişkinin zararı benim. Sana safi zarar veren benim. Sen daha iyilerine layıksın. Çok iyi bir insansın, hayatında hep benden daha çok mutlu ol.

Bu yalanları hepiniz biliyorsunuz demi. Böyle dendiğinde sanki sizin daha iyi olmanızı, mutlu olmanızı istiyorlar. Hatta bu sözleri söyledikten sonra kahkalarla karşılamanızı “hasiktir ya evet” demenizi bekliyolar. Ah evet doğru ya ben sana layık değilim çok daha iyilerine layığım demenizi bekliyolar. Üzülmeyin diye hafif yaralamaya çalışıyolar, cümlelerini hafifletiyorlar. Bizde yiyoruz işte ne bok olsun, hep aynı teraneler.

Cümlelerime sarkastik olarak devam edicem. Beni sakın ha sorgulamayın. Ben kuralsız yazıyorum. Googleymiş, kitaplarmış, okuyanlarmış, düzenmiş,takıntılıymış çokta umrumda değil. Ben nasıl istiyorsam öyle yazıyorum. Sohbet ediyorum, belkide derdimi anlatıyorum cümlelere. Bana dertler kuralına göre verilmedi ki cümlelerini kuralına göre kurayım.

Hepinizin bir ayrılık hikayesi, bir hata hikayesi var. Hepimizin var aslında ben niye siz bize girdim ki. Neyse yani hepimizde sorunlar var, yalanları söyleyen insanlarımız var. Bu acıları dindirebilecek bir kalbimiz ve mantığımız var. Akıl karı değil bazı şeyler doğru tamam yaşananlar bazen insana çok geliyor. Bazen haykırmak istiyorsunuz sizde benim gibi. Bir dağa çıkayım bağırayım rahatlarım diye düşünüyorsunuz. Peki ya sonra?

Sonrası hiç bir zaman umrumuzda değil. Kafamızdan hep anlık atmalar olsun diye uğraşıyoruz. Alkol alalım kafamız güzel nasıl olsa unuturuz. Olum bir şeyleri unutmak için neden sadece uyumayı veya alkolle kafa bulmayı hedef alıyorsunuz. Biraz yürüsenize, dediklerine evet haklısın desenize.

Diyemediklerimi size diyin diye söylüyorum. Ben diyemedim amk. Ben o şekilde bir kalıba giremedim. O yalanları söylerken kendisinin ne kadar takmaz durumda olduğunu düşünemedim. Belkide o anda kaç kişi yazıyordu kaç kişiyle konuşuyordu bilemedim. Ama tek bildiğim şudur ki kafamın içinde dönüp dolaşan herşeyi cevapladım. Sorularınıza cevapların verilmesini bekliyorsanız nah bulursunuz. Karşınızdaki sizi bırakmış gitmiş olum daha neyin sorusunu cevaplıcak lan. Azıcık salın kendinizi, müzik dinleyin, arada bir kafa dinleyin bira için.

Neyse ben rahatlıyorum bu şekilde. Devam ediyorum yazıya biraz dertleşiyoruz la işte. Kuralına takılmayın. Beni yazım konusunda eleştirenlere bir cümle söyleyeceğim. Didaktik yazmayı bende biliyorum ahmaklar. Beni düzeltmeye çalışmayın.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün