Internet

Blog Nedir? Blog Nasıl Yazılır? Blog Ne İşe Yarar?

Kişiler özgür iradeleri ile yasa sınırları içinde her mevzuda bir blog yazısı yazabilirler. Son 10 senedir blog denen kavram hayatımızda bulunmaktadır. Çoğu zaman ücretsiz olan blog yazılarını paylaşan siteler sistemde bol miktarda bulunmaktadır. Okuyuculardan da blog yazarlarından da bir ücret talep etmeyen bu siteleri git gide her geçen gün hızla artmaktadır. Yurtdışından sonrasında ülkemize de gelen bu sistem kişilerin fikirlerini, deneyimlerini, hayatlarını basitçe paylaşabilecekleri bir alana dönüşmüştür. Kısa bir roman tadında da olan bu sitelerde bulunan yazarlar, siz değerli üyelerimizin de bilmiş olduğu suretiyle kitap yazımına kadar ilerleyen uzun bir süreci oluşturmaktadır. Günümüz dünyasında kişiler güvendikleri ve kalemlerini kuvvetli buldukları kişiler üstünden birçok deneyimi yaşamadan elde edebilmektedir. Okuma alışkanlığı zayıf olan birçok insan bu kısa blog yazılarını oldukça sevmiştir. Örnek vermek gerekirse, yurtdışında görmek istediğiniz bir yer bulunduğunu düşünelim. İnternet üstünden ya da malum kitapçılardan herhangi bir kaynak bulamamış olabilirsiniz. Sadece gezi üstüne yazıları gösteren bir blog sitesi bulunduğunu varsayalım. Gerçek kişileri yaşanmış olan tecrübeleri siz değerli üyelerimizin o ülke hakkında oldukça daha detaylı informasyon edinmesine destek sağlar. Herhangi bir sınırlaması olmayan blog yazıları oldukça kısa ya da oldukça uzun olabilir. Kendinize oldukça daha yakın hissettiğiniz bir yazarın blog sayfasını takip ederek asla tanımadığınız bir dost edinebilirsiniz. Yazarlar da kendi deneyimlerini paylaşarak asla tanımadıkları insanoğlu ile kusursuz bir bağ kurmaktadır. İstediğinize gore yazarlara ileti atabilir ya da blog yazılarına yorum yapabilirsiniz.

Blog Nedir?

Son yıllarda toplumsal medyanın da kullanım alanının artması ile beraber blog yazarları ve yazıları oldukça artmıştır. İnternet istediğiniz her bilgiyi basitçe bulabileceğiniz bir platforma dönüşmüştür. Blog Bullettin Board System adlı ingilizce kelimenin kısaltılmış halidir. Blog yazarlarına ise web ortamında blogger denmektedir.

Blog Nasıl Yazılır?

Blog yazarı olmak kaide tanımayan vakalar silsilesidir. İsterseniz fotoğraf paylaşabilir, her türlü kişisel bilginizi anonim hesaplar üstünden basitçe paylaşabilirsiniz. Her istediğiniz mevzuda deneyimlerinizi basitçe aktarabilirsiniz. Yalnızca samimi olmanız beklenmektedir. Bunu okuyucularınız için yapmalısınız. Yazılarınızda yazım hatası ve ifade bozukluğu olmamalı. Bu kurallara uygun bir blog yazarı olduğunuz vakit okuyucularınızın sayısı hızla artmaya başlamış olacak ve git gide daha çok insana ulaşmaya başlayacaksınız.

Blog Ne İşe Yarar?

Blog yardımıyla para kazamaya dahi başlayabilirsiniz. Yazılarınız üstünden takipçi sayınıza gore reklam alabilir ve bunu işiniz haline getirebilirsiniz. Sadece kar amacı gütmüyorsanız yalnızca yazarak rahatlamak ve insanlara hızlıca ulaşmak için bile blog yazarı olabilirsiniz.

Son yıllarda artan sosyal ağ iletişiminin dostluk terimini körelttiği hepimiz tarafınca aşikardır. Görüşmek ya da aramak yerine gelişen like sistemi ne yazık ki insanoğlu arasındaki samimi bağları köreltmektedir. Sadece blog yazmak günlük tutmak gibidir, hem yazanın yalnızlığını azaltır, hemde otobiyofrafi okumak şeklinde okuyanın zihnini geliştirir ve farklı fikirler verir.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Internet