Internet

Instagram’ın Yeni Boomerang Özelliklerini Seveceksiniz

Sosyal ağ siteleri arasındaki rekabet devam ediyor. Facebook, kendi servisleriyle Snapchat’i geride bıraktıktan sonrasında TikTok ile mücadelesi başladı. Kendisinden sonrasında yayılmasına karşın TikTok mücadelesi Instagram için oldukça sıkıntılı geçiyor. Daha kaliteli içerikler üretilmesi ve bu sayede daha oldukça sevilip kullanılması için Instagram her geçen gün yeni özellikler ortaya koyuyor. Bunlardan birisi Boomerang’a geliyor.

Boomerang, bildiğiniz şeklinde hikayeleriniz için garip videolar ortaya koymanızı sağlıyor. Çeşitli efektlerle renklendirilen videolar daha oldukça ilgi görüyor. Boomerang’a 4 yeni efekt daha ekleniyor.

SloMo

Boomerang’ınızın hızını yarı yarıya azaltan bu özellik yardımıyla daha keyifli bir içerik ortaya koymanız mümkün. Bir oldukça telefonda bu özellik aslına bakarsan kendiliğinden geliyor ve oldukça sayıda şahıs tarafınca kullanılıyor. Şimdi Instagram’da Boomerang ile bu özelliğe haiz olmayan telefonlarda yazılımsal olarak özelliği kullanabilir.

Echo

Haraket bulanıklığını duymuşsunuzdur. Haraket eden cismin arkasına bu efekti eklediğiniz vakit sanki ustalaşmış kamera ile çekilmiş şeklinde bir efekte haiz olabiliyorsunuz.

Duo

Boomerang’ınızı hem hızlandırır hem de yavaşlatır. Bu iki değişik efektin birleşmesi sonucu Glitch efekti ortaya çıkıyor.

Trimming

Boomerang’ınızda beğenmediğiniz kısımlar mı var? Ya da kısaltmak mı istiyorsunuz? O halde bu özellik size bunu sağlayacak. Oldukça kullanışlı.

@tahamumcu

Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

4 Comments

  1. Boomerang hali hazırda instagram’a entegre olarak çalışmıyor muydu? Ayrıca bir uygulama olduğunu bilmiyordum teşekkürler bilgilendirme için!

  2. instagram gene kafamızı karıştırmaya devam ediyor. sonraki yazınızda trimming örneklerinden bahsederseniz sevinirim.

  3. instagram geliştikçe daha çok karmaşık hale geliyor. değişik özellikler. paylaşım için tşk.

  4. Ben bu özellikleri ilk defa duydum. Kendi bloğumda paylaştığım videolarda da kullanacağım teşekkürler 🙂

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Internet