Bitcoin Haberleri

500 bin kat getiri vadeden kripto şirketine SEC’den dava

ABD regülatörleri 2023 yılına süratli başladılar. Dün New York regülatörünün Coinbase borsasına kestiği 50 milyon dolarlık cezanın peşinden şimdi de, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 45 milyon dolar toplayan CoinDeal adlı şirket ile bağlantılı olan şahıs ve firmalara dolandırıcılık davası açtı.

500 bin kat getiri vadettiler!

Izahat SEC’nin Şikago bölge müdürü Daniel Gregus’tan gelirken, yönetici, “Bu kişiler, müşterilerine blok zinciri teknolojisine giriş ve bu girişte yapılacak yatırımların 500 bin kattan fazla getiri sağlayacağını söylediler ve vaatlerde bulundular” dedi.

45 milyon dolar toplandı

SEC; Neil Chandran, Garry Davidson, Michael Glaspie, Amy Mossel ve Linda Knott isminde kişileri dolandırıcılıkla suçlayıp mahkemeye verirken, firmanın yatırımcılardan 45 milyon dolar toplamış olduğu bilgisi verildi. Kurum ek olarak, firmanın tüm dünyadan binlerce kişiye kayıtsız menkul kıymet satışı yaptığını da belirtti. SEC ek olarak AEO Publishing ve BannersGo şirketlerine de CoinDeal ile olan bağlantılarından dolayı dava açtı.

Ayrıca yukarıdaki adlardan Neil Chandran’ın da bir başka dolandırıcılık davasından suçlu bulunmuş olduğu ve şu anda hapishanede olduğu açıklandı.

Lüks hayata harcadılar

Yöneticilerin, yatırımcılardan topladıkları paraları lüks yaşam unsurlarına harcadıkları belirtilirken, SEC de 45 milyon dolarlık meblağın bir bölümünü geri kazanmaya çalışıyor. 2019-2022 yılları aralığında etkinlik gösteren firmanın, kendisini blok zinciri teknoloji şirketi olarak tanıttığı sadece yatırımcılarına da hiçbir geri ödeme yapmadığı kaydedildi.

En güncel gelişmelerden derhal haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün