Güncel Bilgilendirme: Yeni yılda yeni yazılar ve yeni tasarım ile tahamumcu.com.tr

Mobil

Xiaomi Mi Mix 4’ün Kamera Sensörünün Bilgileri Belli Oldu

Xiaomi’nin tamamen çerçevesiz akıllı telefonu Mi Mix 4’ün kamerasıyla ilgili mühim bir detay ortaya çıktı. Şirket yetkililerinden biri cihazın kamera sensörünü başka bir sensörle kıyasladı.

Xiaomi’nin gelecek amiral gemisi cihazı Mi Mix 4’ün kamera özellikleri ile ilgili bazı detaylar ortaya çıktı. Xiaomi’nin Ürün Müdürü Wang Teng, firmanın en iyi cihazlarından biri olacak Mi Mix 4’ün Samsung’un 64 MP ISOCELL Bright GW1 sensöründen daha iyi bir sensöre haiz olacağını Weibo üstünden duyurdu sadece sonrasında bu paylaşımı kaldırdı.

Sony’nin de 64 MP çözünürlüğe haiz yeni bir sensör tanıtacağı bilinenler içinde. Kamera sensörü üreticileri içinde Samsung ve Sony’nin önder bulunduğunu düşündüğümüzde Xiaomi’nin Mi Mix 4’te Sony sensör kullanacağını söyleyebiliriz. Doğal “daha iyi” olacağı söylenen bu sensörün hangi anlamda daha iyi olduğu hemen hemen gizemini korumuş olan bir detay. Sony’nin yeni sensörü Samsung’a gore daha büyük olabilir yada daha iyi ışık hassasiyetine haiz olabilir; doğrusu her şey çözünürlükten ibaret değil.

Samsung’un 64 MP’lik yeni GW1 sensörünü kullanan bir öteki cihazın da Realme tarafınca geleceği doğrulanmıştı. İki şirket içinde rekabet hızla artarken, kamera sensörü üreticileri içinde da aynı rekabet devam ediyor.

Related posts
Mobil

Apple iPhone 11’in bataryasını büyütecek mi?

Mobil

iPhone’larda büyük açık ortaya çıkarıldı

Mobil

Huawei 9.1 Güncellemesini Yayınladı!

Mobil

En İyi Android Telefonlar Sıralaması Haziran 2019

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir