Güncel Bilgilendirme: Yeni yılda yeni yazılar ve yeni tasarım ile tahamumcu.com.tr

Mobil

Apple iPhone 11’in bataryasını büyütecek mi?

Yeni iPhone modellerinde bataryadan taviz vermek istemeyen Apple, iPhone 11 bataryası için oldukça önemli denilebilecek bir adım attı.

Apple’dan iPhone 11 bataryası için önemli adım.

Ortaya çıkan yeni gelişmelere gore Apple, ‘L’ biçimindeki anakart tasarımını geride bırakarak dikdörtgen biçimindeki standart tasarıma geri dönüyor. Kağıt üstünde önemli bir adım değil benzer biçimde gözükse de, cihazın iç donanım tasarımı göz önüne alındığında oldukça önemli bir adım olduğu gözükmekte.

L şeklindeki anakartın dikdörtgen bir biçim almasıyla beraber, bataryanın altında kalan alan da bataryanın genişletilmesi yönünde kullanılabilir hale geldi. Daha evvelde ortaya çıkan raporlar, yeni iPhone bataryalarının büyümesini beklemekteydi. Bu gelişmeyle beraber bataryanın büyümesine yönelik ihtimaller de arttı.

iPhone 11 tasarımı nasıl olacak?

Tasarım noktasında ortaya çıkan sızıntılar yeni modellerin, önceki modellerle benzer boyutlarda olacağını işaret ediyor. Geçtiğimiz haftalarda sızdırılan kılıf tasarımları da, bunu doğrular özellikte. Bununla beraber iPhone 11 serisinde arka kameranın tekrardan tasarlanmış bir halde piyasaya sürüleceği, nerede ise kati benzer biçimde görülüyor.

iPhone 11 özellikleri nasıl olacak?

Aktarılan bilgilere gore iPhone XI modelleri, geçen seneki XS modelleri ile aynı OLED ekrana sahip olacak. Ek olarak gene kılıftan yola çıkarak iPhone XI’nin 5,8 inçve iPhone XI Max’in 6,5 inç boyutunda ekrana sahip olması umut ediliyor.

Pek oldukca rapor iPhone XI modellerinin arkada üçlü kamera kurulumuna sahip olacağını ve bu durumun önceki modellere gore çeşitli iyileştirmeler sunacağını ifade ediyor. Bloomberg tarafınca meydana getirilen habere gore üçlü kamera, bununla beraber ultra geniş açılı bir lens içerecek.

Ek olarak yeni modellerin oldukca kuvvetli temel donanım içereceği de tahmin edilmekte. Şu an için tanıtılmasına birkaç ay kalmış olan modellerle ilgili, ileriki zamanlarda daha çok bilgi ile karşılaşmayı bekliyoruz.

Related posts
Mobil

Xiaomi Mi Mix 4’ün Kamera Sensörünün Bilgileri Belli Oldu

Mobil

iPhone’larda büyük açık ortaya çıkarıldı

Mobil

Huawei 9.1 Güncellemesini Yayınladı!

Mobil

En İyi Android Telefonlar Sıralaması Haziran 2019

11 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir