Mobil

iPhone’larda büyük açık ortaya çıkarıldı

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın telefon markası iPhone için büyük bir açık bulunmuş oldu. Hataya bakılırsa iPhone karanlığa gömülüyor.

Apple’ın telefon markası iPhone’larda büyük bir açık ortaya çıkarıldı. Google’ın Project Zero araştırmacısı Natalie Silvanovich’in yapmış olduğu açıklamaya bakılırsa, keşfettiği bir iMessage hatası iPhone’u karanlığa gömüyor.

Google, Apple’ın anlık mesajlaşma servisi olan iMessage’ın bir hatasını keşfetti. Google’ın Project Zero araştırmacısı Natalie Silvanovich’in söylediğine bakılırsa bu hata, iPhone’u tamamen kullanılamaz hale getirebiliyor.

Silvanovich, “Keşfettiğimiz hata Mac’lerde çökmeye ve tekrardan açılmaya niçin oluyor fakat durum iPhone’larda bu şekilde değil.

IMessage’da atılan bu bildiri, Springboard’ın içinde var olduğundan, eğer iPhone’da bu mesajı alırsanız Springboard art arda çökmesine ve tekrardan başlamasına niçin oluyor. Bu art arda çöküşler de UI’nin görüntülenmesine ve telefonun girişleri yanıtlamasına engel oluyor.

Telefona hard reset atarak bu durumu düzeltebiliyorsunuz sadece kilidi açtığınız süre telefon kullanılamaz hale geliyor. Vakadan tamamen kurtulmanın tek yolu, sistemi tekrardan yüklemek. Bu da tüm verilerinizin silinmesine niçin oluyor.

İyi haber şu: Problem iOS 12.3’te çözülmüş durumda. Eğer iOS 12.3 yada daha üst bir sürüme sahipseniz, bu sorunla karşılaşmanız pek mümkün görünmüyor.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. En azından şu an bu problem ile karşılaşmayacağız, sürümümüzü güncelledik. Farkına varılıp önlem alınması iyi olmuş.

  2. Hatasız model olmaz :)
    Androidlerin açıklarına bakılacak olursa yine iphone en güvenilir cep telefonu modeli.

  3. iphone genelde açık bırakıyor bypass’da edilebiliyor.Bundan dolayı şaşırmadım biraz daha gelişmeleri lazım black berry daha iyi bir güvenlik alt yapısına sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün