Güncel Bilgilendirme: Yeni yılda yeni yazılar ve yeni tasarım ile tahamumcu.com.tr

Mobil

iPhone’larda büyük açık ortaya çıkarıldı

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın telefon markası iPhone için büyük bir açık bulunmuş oldu. Hataya bakılırsa iPhone karanlığa gömülüyor.

Apple’ın telefon markası iPhone’larda büyük bir açık ortaya çıkarıldı. Google’ın Project Zero araştırmacısı Natalie Silvanovich’in yapmış olduğu açıklamaya bakılırsa, keşfettiği bir iMessage hatası iPhone’u karanlığa gömüyor.

Google, Apple’ın anlık mesajlaşma servisi olan iMessage’ın bir hatasını keşfetti. Google’ın Project Zero araştırmacısı Natalie Silvanovich’in söylediğine bakılırsa bu hata, iPhone’u tamamen kullanılamaz hale getirebiliyor.

Silvanovich, “Keşfettiğimiz hata Mac’lerde çökmeye ve tekrardan açılmaya niçin oluyor fakat durum iPhone’larda bu şekilde değil.

IMessage’da atılan bu bildiri, Springboard’ın içinde var olduğundan, eğer iPhone’da bu mesajı alırsanız Springboard art arda çökmesine ve tekrardan başlamasına niçin oluyor. Bu art arda çöküşler de UI’nin görüntülenmesine ve telefonun girişleri yanıtlamasına engel oluyor.

Telefona hard reset atarak bu durumu düzeltebiliyorsunuz sadece kilidi açtığınız süre telefon kullanılamaz hale geliyor. Vakadan tamamen kurtulmanın tek yolu, sistemi tekrardan yüklemek. Bu da tüm verilerinizin silinmesine niçin oluyor.

İyi haber şu: Problem iOS 12.3’te çözülmüş durumda. Eğer iOS 12.3 yada daha üst bir sürüme sahipseniz, bu sorunla karşılaşmanız pek mümkün görünmüyor.

Related posts
Mobil

Apple iPhone 11’in bataryasını büyütecek mi?

Mobil

Xiaomi Mi Mix 4’ün Kamera Sensörünün Bilgileri Belli Oldu

Mobil

Huawei 9.1 Güncellemesini Yayınladı!

Mobil

En İyi Android Telefonlar Sıralaması Haziran 2019

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir