Kitap

Sokak Kodu “Porsuk”

Ulan gene bir saçma başlık attım ama neden attım bilemiyorum. Psikologu delirtecek bir psikolojiye sahibim 😀

Porsuklar porsuklar porsuklar. Ne güzel hayvanlar değil mi?

Dünyada tüm hayvanlar güzel aslında. Hepsini sevmelisiniz, sevmiyorsanızda saygı göstermelisiniz. Mesela öldürmemelisiniz hayvanları. Size zararları ne ki? Düşündüğümüz zaman ülkemizde hergün farklı bir ölüm veya katliam oluyor. Tabi sadece bizde değil tüm Dünya’da olan bir durum bu. Hayvanlarla alıp veremediğiniz nedir anlatır mısınız?

Tamam insanlara sinirleniyorsunuz, sizi delirtiyorlar, size haketmediğiniz şeyleri yapıyorlar belkide ama bunu neden hayvanlardan çıkarıyorsunuz? Hayvan öldürmek sizin psikolojinizi rahatlatıyor mu? Gelin sizle biraz konuşalım ve psikolojinizi anlayalım. Hayvanlardan sinirinizi çıkarmayın gelin biraz okuyun sorunu çözelim.

Manyak mısın?

Sana soruyorum öncelikle manyak mısın?

Cevabını duyuyorum problem yok, manyağım diye bağırma hiç. Manyaksın anladık tamam ama neden? Hayır yani kardeşim neden sorunu hep başkalarında arıyorsun kendinde ki manyaklığa, salaklığa neden hiç bakmıyorsun?

“Bu insanlar beni manyak etti” hasiktir ordan. Sen manyak olmak istediğin için manyak oldun biliyorsun değil mi? Geçelim bu konuyu anladın sanırım benim niyetimi.

İnsan İlişkileri

İnsanlarla aranız çok iyi olmayabilir tamam bunu anlayabiliriz. Herkesin insanları sevmesini bekleyemeyiz bunda hepimiz aynı düşüncede olduğumuzu düşünüyorum. Ancak bazıları var ki insanları sadece basamak olarak kullanıyorlar. Hatta bazıları var bahsetmek istemiyorum ama kadınları sadece “sex objesi” ve “Kum torbası” olarak görüyorlar. Olum yazık değil mi la? Hayır yani insanlara böyle bakıyorsanız siz kendinize nasıl bakıyorsunuz hiç sorguladınız mı? Harbiden şahsınızı dicemde şimdi küfür etmek istemiyorum. Neyse konuyu toparlayalım.

İnsanlar birbirleri ile iletişim kurabilir görüşebilir veya aktiviteler yapabilir. Bu kız erkek ayrımı olmadan yapılabilecek bir durum. Herkesin kendi özgürlüğü vardır değil mi? Tamam bazıları özgürlüğü sadece erkek hayatı tanıma veya kadın hayatı tanıma olarak görüyor olabilir. Burada bir ayrım oluyor ancak bu özgürlük konusuna burada girmeyeceğim. Aslında kimse bu ülkede özgür değil bunuda belirteyim yani sanmayın özgürüz. Neyse özgürce yazıyorum diye düşünmeden yazdığımıda düşünmeyin.

Hayvanlara Saygı

İnsana saygısı olmayan, kendisine saygısı olmayan hayvanlarada saygı duyamaz. Bunda tekrardan hem fikir olacağımızı düşünüyorum. Çünkü karakter meselesidir ki insanlara duyulan öfke dışarı atılamadığında hayvanlara veya cansız varlıklara yansıtılıyor. Neden mi? Çünkü gücü sadece ona yetebiliyor. Neyse gerçekten yoruldum.

Bu yazıyı prim veya farklı bir şey için yazmadım gerçekten gündemimizin ne kadar şiddetle dolu olduğunu gördükçe yazı yazma isteğimi getirdi. Sakin ve sessiz bir yerde yanınızda köpeğiniz olsa birde eşiniz olsa mutlu mutlu yaşasanız çok mu he? Bunu geçin hadi köpekte olmasın tamam. Eşinizde mi olmasın ? Azcık sakin artık sakin.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

1 Comment

  1. Yazınız hoşuma gitti elinize sağlık

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Kitap