Kitap

Rakı Neden ve Nasıl İçilir?

Heyyooo okurlarım. Öncelikle “Rakı Neden İçilir?” adlı yazıma hoşgeldiniz. Bu kadar boş bir yazı ile vaktinizi çalacağım için mutluyum çünkü boş olmayacak gibime geliyor. Gülelim biraz he ne dersiniz?

Gülmek insanlara yakışan bir mimiktir. Kahkahalar atmak insanın kalori bile vermesini sağlıyor. Düşünün rakı içtiğinizde 4-5 dubleden sonra dünyadan kopuşunuzu. Ha tabi rakı gülmek için içilmiyor mezesiyle, balığıyla, müziğiyle ve sohbetiyle dert tasa gidecek diye içiliyor.

Rakı içmenin bir adabı vardır. Rakı herkesle içilmez, birayı herkesle içebilirsin, yoldan geçenle bile. Ama rakı öyle mi ismi var ismi heeeey, “Yeni Rakı” aslında yeni değil ama yeni gibi. Yeniliyor adamı.

Kafaya format mı çak bi 50’lik tamamsın. Kızdan ayrıldım dertliyim rakı, evdekilerle kavga ettim dertliyim rakı, param yok borçlar birikti rakı, beni ezdiler rakı, işten atıldım rakı. Ulan herşeye rakı içilir mi be kardeşim yav.

Adabına göre içicen kardeşim. Yanında mezen tam olacak, balığın veya yiyebileceğin bir yemek olacak. Olacak ki o rakı içilirken sohbet sırasında hem atıştırın, hemde zırlayın. 100’lük rakının başlarında mutlusunuzdur delileeeeeeeeeeeer gibi sohbet ve makaraya sararsınız. 3-4 dubleden sonra yavaş yavaş kana karışık o yeni rakı.

Derdiniz ney diyelim aşk acısımı, hemen kız aklınıza gelir, ulan ne günlerdi be böyle böyle diye anılar anlatmaya başlarsınız. Masanızda askerden yeni gelen veya askerlik anısı anlatmayı seven arkadaşlarınız varsa kalkın gidin başka masada için. Para versenizde askerlikten bahseder o. Sen git gel unutucan, sen git gel değişicen, askerde neler yapıyolar, bi gün komutan bi koydu bana 7-80 uzandım falan aboo neler neler. Rakıyı düzgün biriyle için askerlik olmasın mümkünse işin içinde. Elbet yaşayacaksınız zaten.

Kızdan bahsetmeye başlarsınız, kız önünüze gelir, yanınıza oturur, bardağınıza buz atar, içersiniz bakarsınız sigara yakarsınız, hayır aptal daha ne içtin 4 dublede gittin dur hele. İçmeye devam konuş konuş anlat, 6-7 den sonra ağlamaya başlıyorsun. Zırlayarak hatırlıyorsun önce geçmişini, ulan yanında olsa gözlerine bakıp ölürüm diyosun, ağlayarak gözlerine bakıp herşeyi yapabilirim diyosun. Kafanda gidik tabi, ulan ne içmişsin pis alkolik puhh.

Neyse bitirdiniz mi bir 100’lük dayı. Helal olsun size şimdi gelelim masadan kalkışa. Hesap olayı olur ve tabanvay yürümeye devam. Yürürken sağa sola gitmeler uff çok eğlenceli. Sağlam kafalı birisi varsa sizi tutuyosa ona şunları demeye başlarısınız. ” Olum o kız artık bitti, o kızı sevmiyorum artık, hayırdır len, beni üzebilir mi onun gidişi, heeey gidim heeey” gibi cümleler kullanacaksınız.

Ah be aptal yarın olduğunda ayık kafayla gene kızdan bahsedicen ha mal oğlu mal. Neyse dayı arabaya binene kadar veya eve gidene kadar susmayacaksınız. Allah yanınızadaki ayık kafalıya sabır versin. Kafalarınızı vuracaksınız duvarlara “neden sevdim” diye. O kadar kafanız dönecek ki, beyazlara bürünerek karşınızda göreceksiniz, parkta sallayacaksınız, kaydıraktan kayacak size el sallayacak, yanınızdaki size vurduğunda ayıldığınızda anlayacaksınız. Eve gittiğin gibi uyucan zaten bundan sonrası yok sabaha baş ağrısı online.

İçtin mi rakıyı?, bıraktın mı parayı?, ettin mi sohbeti? muradına erdin mi?

Hadi bakayım şimdi sana soru.

Peki ” UNUTABİLDİN Mİ?


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Kitap