Teknoloji

Monster Oyun Bilgisayarı Modelleriyle 2020’de Çıkacak Oyunlara Hazır mısınız?

Her yeni yıl oyun dünyası için keyifli ve heyecan dolu olur, fakat 2020 daha şimdiden, gelecekte en oldukca konuşulacak yıllardan biri olacağa benziyor. Hemen hemen dedikodu düzeyinde kalsa da yeni nesil oyun konsollarının, 2020’de kullanıcılarla buluşacağı düşünülüyor. 2020’yi şenlikli hâle getirecek temel etmen, yalnızca yeni nesil konsolların beklenmesi değil, çıkışı uzun süre ertelenen ve yolu gözlenen yapımların da bu yıl gelecek olması. Yüksek performans elde eden gaming laptop sahipleri için kaygı edecek bir durum yok, fakat standart güçteki bilgisayarların 2020’de yayınlanacak oyunlarla havlu atacaklarına kati gözüyle bakılıyor. Bu birazcık fazla iddialı bir cümle şeklinde görünüyorsa gelin, 2020’de çıkacak oyunlardan bazıları hakkında informasyon verelim.

Uzun Süren FPS Açlığınızı 2020’de Giderin

Id Software’in asla şakası yok; Doom markasını öyle bir canlandırdılar, öyleki bir ayağa kaldırdılar ki artık seriye uzaktan bakıp “Bu beyinsiz bir shooter işte…” diyenler bile oyunun sürükleyiciliğine ve gameplay mekaniklerine fanatik kaldı. 2016 senesinde FPS dünyasını derinden etkileyen Doom’un devamı Doom Eternal ise ertelene ertelene 2020’ye kadar geldi. Meat hook ve super shotgun şeklinde yeni silahların yanı sıra ray tracing de yeni Doom ile beraber gelecek ve NVIDIA GeForce RTX 20 serisi ekran kartlarına haiz oyun bilgisayarı modelleriyle harikulade görsellere yaşam verecek yapım, bir aksilik eğer olmazsa Mart 2020’de bizlerle.

Halo serisi maalesef, Türkiye’de o denli oldukca sayıda oyuncuya dokunamayan bir seri oldu. Her neyse ki Microsoft, bir güzellik yapmış olup Halo serisini PC için “Halo: The Master Chef Collection” şeklinde paket yaparak oyunculara sundu da Halo serisiyle Türkiye’deki oyuncuların da arasındaki buzlar erimeye başladı. Bu oyun paketi en iyi oyun bilgisayarı olmadan da rahatça deneyimlenebiliyor fakat 2020’de yayınlanacak Halo Infinite için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Tanıtım videosundan anladığımız kadarıyla oyun bilgisayarı laptop çözümlerinin bile canına okuyabilecek yapıda görsellere haiz bir oyun geliyor, gardınızı alın.

Türk oyuncularını hayâli Harran’da geçerek heyecanlandıran ilk Dying Light, Techland’in yapmış olduğu en iyi işlerden biriydi ve devamının gelmesi kaçınılmazdı. Aksiyonun ve gerilimin dozunun daha da artacağı Dying Light 2, 2020’nin bahar aylarında yayınlanacak. Resmî oyun içi oynanış videosundan anladığımız kadarıyla kapsamlı açık alan çizimleri sebebiyle ekran kartına fazlaca yüklenecek bir oyun geliyor. Kuvvetli işlemcili ve ekran kartlı bir gaming notebook, Dying Light 2’nin hakkından gelecektir.

Etkisinde bırakan RPG’lere ve Eşsiz VR Deneyimine Hazır Olun

Yaşayan devasa bir kent, müthiş bir aksiyon, size büyük serbesti sunacak oynanış, etkisinde bırakan diyaloglar, ray tracing destekli göze çarpan grafikler ve doğal ki Keanu Reeves. The Witcher serisinden hatırlayacağınız (ya da unutamadığınız mı diyelim) CD Projekt Red, Mart 2020’de Cyberpunk 2077’yi yayınlayacak. Eğer hâlâ yoksa bir oyun bilgisayarı almanızı tavsiye ederiz, şu sebeple PC’de görüp görülebilecek en sağlam grafikler, şimdilik bu oyunda olacak şeklinde duruyor.

Türkiye’nin medarıiftiharı, Türk oyun sektörünün en mühim adı ve dünya genelinde tanınan en mühim yazılım markamız TaleWorlds tarafınca geliştirilen Mount & Blade 2: Bannerlord, gene Mart 2020’de yayınlanacak mühim yapımlardan biri. Uzak mesafe görüntü çizimleri, kaotik geniş alan savaşları ve daha nice detay, oyunu, kuvvetli oyun bilgisayarı ile oynamanızı lüzumlu kılıyor. Zira yapım için belirlenen tavsiye edilen sistem gereksinimleri de bunu doğrular özellikte.

Çıkmış olduğu dönemde sayısız talihsizlik yaşayan, buna karşın oyunu sahiplenen kitle tarafınca ihtiva ettiği hatalar ve eksiklikler giderilerek bugün bile oynanabilen bir yapım formuna sokulan Vampire: The Masquerade – Bloodlines’ın ikinci oyunu da 2020’de PC’leri darmadağın etmek suretiyle geliyor.

Bu zamana dek VR oyunları, belirli bir seviyeyi geçememiş, VR kitlerini peynir ekmek şeklinde sattıracak ve geniş kitleleri peşinden sürükleyecek o oyun bir türlü çıkamamıştı. Ta ki Valve’ın kasım ayının sonlarında yapmış olduğu duyuru ve yayınladığı tanıtım videosuna kadar. Evet, Half-Life: Alyx bir VR oyunu olacak, oldukca kuvvetli bir oyun bilgisayarı ile deneyimlenebilecek ve Valve’ın 13 yıl sonrasında Half-Life evrenine döndüğü ilk yapım olarak tarihe geçecek.

Bunların yanı sıra; Death Stranding, Microsoft Flight Simulator, Watch Dogs Legion şeklinde pek oldukca oyun 2020’de çıkacak ve bu oyunların her biri, Monster oyun bilgisayarı modelleri ile keyifle oynanabilecek. Eğer siz de adı 2020’de yayınlanacak yapımları yüksek çözünürlükte ve akıcı olarak deneyim etmek istiyorsanız, kendinize uygun Monster oyun bilgisayarını zaman kaybetmeden satın alın.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Teknoloji