in

Googla Translate’in Yeni Özellikler’de Neler Var?

Dünyanın en fazlaca kullanılan fakat bunun yanında en fazlaca dalga geçilen hatta tercüme ile dalga geçmek için “bunu Google Translate’de mi çevirdin” sorularına mevzu olan uygulama güncellendi. Artık daha iyi artık daha gelişmiş. İşte Google Translate’in bilmek isteyebileceğiniz yenilikleri,

Yeni arayüz, Google tüm uygulamalarını her arayüz güncellemesinde daha da sadeleştiriyor. Buna da metaryel tasarım diyor. Google Translate ‘de materyal tasarımla bezendi.

Artık .pdf, .xls, .doc şeklinde metin dosya formatlarından tercüme yapılabilecek. Metni kopyala yapıştırdan ziyade direkt dosyayı çevirme imkanınız var.

Örnek cümleler özelliği yardımıyla tercüme daha anlaşılır hale geldi. Örnek cümle kelimenin çeviriden sonrasında manasına uygun örnek bir cümlede kullanılması oluyor. Bu sayede hangi anlamda kullanıldığı daha da detaylanırken basit şekilde anlaşılması da sağlanmış oluyor.

Başka diller için tercüme sıralama özelliği birden fazla dile tercüme yapmayı ve onları sıralamayı sağlıyor. Birden fazla dil bilenler kelimeyi daha iyi idrak etmek için birden fazla dile tercüme yapabilirler.

Google Translate en gelişmiş haliyle bazı kullanıcılar tarafınca deneniyor. En uygun hale geldiği süre her insana sunulacaktır. Eğer bu yenilikleri göremiyorsanız birazcık bekleyin.

Yorumlar

Leave a Reply
  1. Google Translate ile bir çok işimi halledebilir oldum. Yeni özellikleri umarım daha çok işime yarayacaktır. Teşekkürler google.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kişisel Blog Nedir? Kişisel Blog Nasıl Olmalı?

WordPress’ten Resmi AMP Eklentisi Çıkıyor