Teknoloji

Googla Translate’in Yeni Özellikler’de Neler Var?

Dünyanın en fazlaca kullanılan fakat bunun yanında en fazlaca dalga geçilen hatta tercüme ile dalga geçmek için “bunu Google Translate’de mi çevirdin” sorularına mevzu olan uygulama güncellendi. Artık daha iyi artık daha gelişmiş. İşte Google Translate’in bilmek isteyebileceğiniz yenilikleri,

Yeni arayüz, Google tüm uygulamalarını her arayüz güncellemesinde daha da sadeleştiriyor. Buna da metaryel tasarım diyor. Google Translate ‘de materyal tasarımla bezendi.

Artık .pdf, .xls, .doc şeklinde metin dosya formatlarından tercüme yapılabilecek. Metni kopyala yapıştırdan ziyade direkt dosyayı çevirme imkanınız var.

Örnek cümleler özelliği yardımıyla tercüme daha anlaşılır hale geldi. Örnek cümle kelimenin çeviriden sonrasında manasına uygun örnek bir cümlede kullanılması oluyor. Bu sayede hangi anlamda kullanıldığı daha da detaylanırken basit şekilde anlaşılması da sağlanmış oluyor.

Başka diller için tercüme sıralama özelliği birden fazla dile tercüme yapmayı ve onları sıralamayı sağlıyor. Birden fazla dil bilenler kelimeyi daha iyi idrak etmek için birden fazla dile tercüme yapabilirler.

Google Translate en gelişmiş haliyle bazı kullanıcılar tarafınca deneniyor. En uygun hale geldiği süre her insana sunulacaktır. Eğer bu yenilikleri göremiyorsanız birazcık bekleyin.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

3 Comments

  1. Millet google translate sayesinde dünyaya açıldı resmen. Hem eskisi gibi değil, şimdi çok daha iyi çeviri yapıyor ve çevirileri anlaşılabilir türden.

  2. Google Translate ile bir çok işimi halledebilir oldum. Yeni özellikleri umarım daha çok işime yarayacaktır. Teşekkürler google.

  3. Son güncellemeyle yeni özellikleri kullanabilmem işlerimi çok kolaylaştırdı,özellikle pdf kitap çevirmeleri için çok büyük bir artı oldu.Detaylı anlatımınız için teşekkür ederim,çeviri ve aramada her zaman Google önde olacaktır.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Teknoloji