Internet

İnternet neden yavaş? İşte son istatistikler

Öğle saatlerinden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında kullanıcılar web bağlantısının fena olduğuna dair paylaşımlar yapıyor. İnternet neden yavaş? sorusuna resmi bir yanıt gelmezken, yoğunluk en büyük etken benzer biçimde görünüyor.

Bildiğiniz suretiyle corona virüsü salgını sebebiyle 23 – 24 – 25 – 26 Nisan tarihlerinde sokağa çıkma yasağı diye deklare edildi. Bugün itibariyle insanların evden çıkması yasak olduğundan web trafiğinde ciddi bir artış söz mevzusu.

İnternet neden yavaş?

İnternet servis sağlayıcılarının upload / yükleme hızlarını artırdığını ve hatta bazı kullanıcılarının indirme hızlarının arttığını duyurmuştuk. Sadece bugün öğle saatlerinden itibaren web sitelerine erişimde yavaşlamalar baş göstermeye başladı. Türkiye’deki altyapının büyük bir kısmını yöneten Türk Telekom’un yoğunluk haritasına bakıldığında, birçok şehirde problem olduğu rapor ediliyor.

Bilhassa büyük şehirlerde oluştuğu görülen yoğunluluk göze çarpıyor. Bu şehirlerde milyonlarca insan evine kapanık durumda. Ek olarak web neden yavaş sorusu için incelenmesi ihtiyaç duyulan yalnız Türk Telekom değil. Bundan dolayı TurkNet ve Superonline kullanıcılarında da problemler yaşandığı belirtiliyor.

Yoğun kullanımın yasağın ilk gününde yaşanması da ayrı bir merak uyandırdı. Bundan dolayı önümüzdeki 3 gün daha insanların evde olması gene erişim problemlerine sebebiyet verilebilir.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Internet