Internet

İnstagram Hesap Nasıl Kapanır? Nasıl Açılır?

İnstagram kapanan hesap nasıl açılır? Bu başlıkta bana çok soruluyor. Hesabımı nasıl açarım? İnstagram hesabım kapandı ne yapmalıyım? gibi çok soru geliyordu. Şimdi bu konuya değinmerek birkaç yolu göstermek isterim.

İnstagram büyük bir platform ve biz insanlarda sosyal medyayı sık sık instagram üzerinde kullanıyoruz. Tabi burada dükkanlarda var. Taklit edip eski sevgilisinin hesabını kapattıranda, hackleyip hesabı kapatanda. Buda instagram tarafından hesapların kapanmasına sebep oluyor tabi. Çok fazla prosedür bulunuyor. Şimdi instagram’da hesap nasıl kapanır?

İnstagram Hesap Nasıl Kapanır?

Çok fazla yolu var. Spam altında olabilirsiniz. Yani çok fazla hesaptan şikayet alarak hesabınız kapatılabilir. Ama bu şikayetler öyle hepsi kabul edilmez. Farklı IP adreslerinden ve hesaplardan gelen şikayetler belirli sınırı geçtiğinde instagram kontrol eder ve uyuyorsa hesabı kapatır.

Taklit noktasında kapanan hesaplarda mevcut tabi. Bunlarda aynı şekilde rakip firmalar kendi aralarında para karşılığında hesap kapattırabiliyor. Buda zarara uğramanızı sağlıyor tabi. Oldukça üzücü bir durum aslında böyle olması.

Kişisel sayfalar bu durumdan çok daha fazla etkileniyor diyebilirim. Bunlardan korunmak için birkaç tiyo veriyim.

 • Kendinize ait fotoğrafları kesinlikle kullanın kişisel hesaplarınızda.
 • Fan hesabı veya işletme hesabınız var ise işletme bölümünden seçeneklerinizi kontrol etmelisiniz.
 • Genel olarak paylaşımlarınızı özgün yapmanız önemlidir.
 • Spam altındaysanız eğer bir post atarak o postun beğenilmesini sağlayabilir ve instagramın sizi aktif algılayarak spamları yanlış yorumlamaya sebep olacaktır.

Yani spam saldırılarından korunmanın bir yoluda devamlı aktif kalmaktır.

Bu adımlar ile birlikte instagram hesabınızın doğruluğu olmayan sebeplerden kapanmayacağını belirtebilirim. Şimdi instagram kapanan hesap nasıl açılır konusuna değineyim.

İnstagram Kapanan Hesabı Açma Yöntemi 

Adımları takip ederek kapanan hesabınızı açmanız mümkün. Adımları sırasıyla emin bir şekilde gerçekleştirmelisiniz.

 • İntagram Help Sayfasına giriş yapın: Tıkla
 • İnstagram hesabım donduruldu gibi bir form çıkacak. Forma evet diyerek devam edin. Unutmayın kişisel bir hesap ise hayır seçmelisiniz.
 • Kurtarılacak hesap işletme değilde kişiselse aşağıdaki alanları doğru bir şekilde doldurmalısınız.
 • Uygun bölümler doldurulduktan sonra e-posta adresiniz’e bir mail gelecek.
 • Gelen mail size bir beyaz kağıda kullanıcı adı, adsoyad ve mail ile birlikte gelen rakamları yazmanızı isteyeceklerdir.
 • Yüzünüzü net bir şekilde fotoğrafta göstermelisiniz. Kağıda büyük harflerle istenenleri yazmalı ve bir selfie yada birinden çekmesini talep etmelisiniz.
 • Fotoğrafı mail yoluyla tekrar cevap şeklinde gönderip beklemeye geçmelisiniz. Ardından 5 gün içerisinde hesabınız için geri dönüş olacaktır ve açılacaktır. Aksi bir durum yaşanırsa işlemleri tekrar yapmanızı ve yüzünüzün ve istenenleri doğru oluğundan emin olarak tekrar gönderin.

İnstagram Kapanan Hesapları Açma Yöntemi

Yukarıda instagram kapanan hesabın nasıl açılacağını anlattık. Farklı bir yöntem ise telif atan firmayla görüşerek anlaşmaktır.

Firma bir ücret talep edecek telifi kaldırmak için fakat bu ücreti bilmem mümkün değil tabi o yüzden söyleyemiyorum bir şey. Eğer ücreti ödemeniz durumunda IBAN’a gönderim sağlıyorsunuz ve telif kaldırılıyor. Bu işi yapan farklı freelancer kişilerde var tabi ama güven konusunda emin olmadığınız kişiler ile escrow’suz iş yapmayın.

İnstagram Kapanan Hesabı Açma

Bu konuda çok problem yaşayan gördüğüm için değinmek istedim. Umarım sizin için yararlı bir makale olmuştur. Fikirlerinizi benimle paylaşmanız dileğiyle.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün