Bitcoin Haberleri

Hakimden Celsius kararı: Varlıklar kullanıcıların değil, şirketin…

Celsius şirketinin “Earn” programındaki varlıkların şirkete ait olduğu belirtildi. İflas mahkemesi hakimi Martin Glenn, bu kararın yanı sıra ayrıca, içeride bulunan 18 milyon dolarlık sabit coin’in de Celsius tarafından idari ödemeler için satılıp harcanabileceğini belirtti.

Hakim Glenn ilgili kararında, “Earn programındaki varlıklar şirkete aittir. Şirket ayrıca buradaki sabit coin’leri olağan iş akışı harcamaları için de satarak kullanabilir” ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere “Earn”, Türkçesiyle “Kazan” programı, genelde birçok platformda müşterilere yatırdıkları kripto mevduat üzerinden faiz kazancı sağlıyor. Celsius Haziran ayında platformdan çekimleri kapatınca, buradaki fonlar da kilitli kalmıştı. Bilindiği üzere aynı şekilde Gemini borsasının da “Earn” programındaki fonlar şu anda kilitli durumda…

İflas öncesine 4.2 milyar dolar değerdeydi

Mahkeme dosyalarına göre şirketin iflas ettikten hemen sonra faiz hesaplarında bulunan 600 bin kullanıcısı vardı. Yine yakın tarihli bir mahkeme dosyasına göre de, şirketin Eran hesaplarının toplam değeri iflasın hemen öncesinde 4.2 milyar dolardı. Programın içindeki sabit coin’lerin değeri Eylül ayında 23 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün