Kitap

Gölgesinden Kaçanlar

Bazen herşeyden uzaklaşmak çok iyi gelebilir bir insana. Yaşadığınız şehirden kaçmak sizi bir sürelik olarak düşüncelerden veya anılardan uzak tutar. Böyle düşünüyorsunuz sizde demi? Ama ben düşünmüyorum.

Net olmalıyım ki aklınızda nereye giderseniz gidin aklınızda devamlı olarak düşündüğünüz sürece asla kurtulamayacaksınızdır biliyor musunuz? Hissizlik nedir bilir misiniz?

Bir şeylerden uzaklaşmak veya onları düşünmemek istiyorsanız hissizleşmeyi öğrenmelisiniz. İğne batsa bile hissetmemelisiniz. Kısaca gelen her acıyı absorbe edebilmelisiniz. Değişik bir hayat işte bazen böyle insanın üstüne çok geliyorlar çekip gidesimiz geliyor. Kaçtığımızda da herşeyin çözüleceğini bu düşüncelerden kurtulacağımızı düşünüyoruz. Sanmıyorum ki böyle olsun. Yani ben hiç görmedim desem ne olur?

Gittiğin yerde güzel bir anın aklına geldiğinde yüzün düşüyor mu? Hani yok yani kaçmıştın ya hani, gittiğinde aklına geliyor mu? Büyük ihtimalle geliyor çünkü insan unutamaz insan olan varlık böyledir yani. Buna yapacak bir çözümünüz yok yaşayacaksınız ve kaçmamayı öğreneceksiniz. Kaçtıktan sonra hangi düşünce aklınıza gelmeyecek ki? Yeni biriyle tanıştınız onunla vakit geçiriyorsunuz, bir anda aklınıza kahkaha anında gelmeyecek mi? Sonra diyeceksiniz ki kendinize “hasiktir ya gene hatırladım” hiç unutamadın ki aptal.

Böyle işte yani kendinizi bazı şeyler için şartlamayın. Olmayacak duaya amin demeyin. Ne umutlarla gittiğiniz tatilde aklınıza gelmesin istiyorsanız hissizleşmeyi öğreneceksiniz. Hissizlik gözünüzü korkutmasın bence. Yani o kadar umursamaz olmalısınız ki bir fotoğraf attığınızda altına gelen kötü yorumu beğenip teşekkür edecek kadar umursamaz olmalısınız. Bu denli bir karaktere sahip değilseniz zaten zorlamayın derim.

Bazı insanlarda beğeni ve güzel yorum takıntılığı var bunada değinmezsem içinde kalır. Foto attım beğen, foto attım yorum yap, foto attım hadi koşun. Yav şimdi ne diyim yani söveyim mi yoksa sonraya mı bırakayım bu konuyu bilemedim. Gerçekten kararsız kaldım. Hayatı birilerine bir şeyleri beğendirmek için değilde kendinize beğendirmek için yaşayın. Başkalarının sizi beğenmesiyle kendinizi beğenemezsiniz. Egonuzu tatmin etmek için birilerinin yorumlarına veya beğenilerine ihtiyacınız yok. Aptal değilseniz yoktur yani. Aptalım diyorsanız ne bok yiyorsanız yiyin. Tüm likeler ve yorumlar sizin olun canlarım.

Neyse ben sıkıldım yazmaktan. Bu konuyu burada bitirmek istiyorum. Karmaşık oldu ama beğendim. Devam.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün