Bitcoin Haberleri

FTX borsasının iflasında yitik ismin görevi araştırılıyor

FTX’in iflasıyla ilgili olarak bir başka isim hakkında şüpheler artmaya başladı. FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’le beraber yakın çalışan Nishad Singh’in borsanın iflasındaki görevi, ABD tarafınca araştırılıyor. Bloomberg’ün bildirdiğine gore, New York Cenup Bölge Mahkemesi’nin yanı sıra Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Singh konusunu araştırma altına aldı. Singh’in bu ay içinde resmi olarak suçlanabileceği kaydediliyor.

Haber alınamıyor

Hint asıllı Singh, borsanın mühendislik ekibinin başlangıcında vazife alıyordu. FTX’in iflasından sonrasında adeta sırra kadem bastı ve ortaya çıkmadı. 27 yaşındaki ismin nerede saklandığı bilinmiyor. Bankman-Fried, kasım ayında Vox’a verdiği röportajda, bir öteki yönetici Gary Wang’ın korktuğunu, Singh’in ise FTX müşterilerinin kaybedilen paralarından dolayı utandığını ve suçlu bulunduğunu söylemişti. Ek olarak, FTX’in çöküşünün onu fazlaca etkilediğini ifade etmişti.

Nishad Singh

572 milyon dolarlık hissesi vardı

İflas belgelerine gore Singh’in FTX’teki hisseleri, Mart 2022’de ortalama 572 milyon dolar değerindeydi. Singh, borsada yüzde 7.83’lük hisseye sahipti.

50 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya olan Wang, geçtiğimiz ay suçlarını kabul etmişti. Bununla beraber Singh’ten halen haber alınamadı. Borsanın en kilit oyuncularından olan Singh; Wang ve Bankman-Fried ile beraber koda, eşleştirme motoruna ve fonlara erişim sağlayabilen üç şahıs arasındaydı.

En güncel gelişmelerden derhal haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün