Bitcoin Haberleri

CryptoZoo yaratıcısı Logan Paul, Coffeezilla’ya meydan okudu

Ünlü Youtuber ve dövüşçü Logan Paul, kendisinin dolandırıcılık yaptığını iddia eden “internet gazetecisi” Coffeezilla’ya 23 milyon takipçili Youtube kanalından cevap verdi ve meydan okudu.

Video dizisine cevap verdi

Bilindiği üzere yeni yıl öncesinde Coffeezilla kendi Youtube kanalından, Logan Paul’un geçen sene ortaya çıkardığı CryptoZoo adlı NFT ve kripto-oyun projesinin tamamiyle bir dolandırıcılık olduğunu belirtmiş ve konuyla ilgili 3 adet uzun video yapmıştı.

Projenin mağduru olduğunu iddia eden bazı kişilerle de röportajlar yapan Coffeezilla, Logan Paul’un danışmanları ve yardımcılarıyla da bazı konuşmalar yapmış ve bunları da yayınlamıştı. İşte günlerdir bu konu hakkında sessiz kalan Paul, sonunda Coffeezilla’ya cevap verdi.

“Tık ve para için adımı kullandın”

Projenin şu anda başarısız olduğunu kabul eden Logan Paul, ancak kendisinin dolandırıcılık yaptığı iddialarını tamamen yalanladı. Menajeri ve danışmanıyla yapılan görüşmelerin yasa dışı olarak Coffeezilla kanalında yayınlandığını ve bu yüzden mahkemeye gideceğini belirten Logan Paul şunları söyledi:

“Birçok platform gibi adımı ve şöhretimi para kazanmak için kullandın. Ancak Patreon hesabını büyütmek için kullandığın o paraları umarım saklamışsındır. Çünkü iyi bir avukat tutman için lazım olacak”

Logan Paul, kendi kanalından Coffeezilla’ya cevap verdi

“Yumurtalar çalışıyordu”

CryptoZoo, adından da anlaşılacağı gibi, kripto paralarla oyun için materyallerin ve varlıkların satın alındığı ve bu varlıkların da diğer işlemler için kullanıldığı bir NFT-kripto oyunu… Oyunun içinde hayvanların yaratılması için yumurtalar kullanılıyor. Bu yumurtalar kripto paralarla satın alınıyor. Mağdur olduğu belirtilen kişiler yumurtaların kullanılamadığını ve CryptoZoo’nun tam bir dolandırıcılık olduğunu belirtiyorlardı.

“Mahkemede görüşeceğimiz kesin”

Logan Paul ise yumurtaların çalıştığını, bunun çok kolay bir deneme ile görülebileceğini belirtti. Yumurtaların çalışmadığını iddia eden bir kişinin, daha önce birkaç “rug-pull” olayında yer aldığını hatta bu kişinin, CryptoZoo Telegram grubunda bunu belirttiğini söyleyen Paul, “Bunların hiçbirini görmedin, araştırmadın ve ancak, ilk videonu çıkardıktan sonra bana ulaşmaya çalıştın. Önceden fikrimi almadın. Menajerime ve beni dolandıranlara gittin. Ama bana gelmedin. Ben senin podcast’ine gelmeyeceğim. Ama sen, çok istiyorsan benim podcast’ime gel, istiyorsan birebir görüşelim. Yine de mahkemede görüşeceğimiz kesin…” dedi.

“Herkes dolandırdı”

Ekip içinde güvendiği kişilerden de darbe aldığını belirten Paul şunları söyledi:

“Sen de yayınlarında söyledin. Crypto King 6 milyon dolar çaldığını belirtti. Geliştirici ekibin başındaki kişi kodları aldı ve İsviçre’ye gitti. Elimizde kimse kalmadı. Bunları sen de yayınalrında söyledin. Hatta benim ve menajerimin de, cryptozoo token’larımı satmadığımızı da sen söyledin. Evet, satmadık. Ben bu projeden hiç para kazanmadım. Hatta para kaybettim. Ama bu projeyi yeniden ayağa kaldıracağım. ‘Bir daha başlamayacak’ demişsin. Nereden biliyorsun? Proje yeniden başlayacak. ”

Coffeezilla ise henüz Logan Paul’a cevap vermedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün