Gündem

Apex Legends’a 3.720TL Harcayan Oyuncudan Cevap Geldi!

Battle Royale türünün en fazlaca sükse icra eden oyunlarından bir tanesi olan Apex Legends, haiz olduğu oynanış mekanikleri yardımıyla oyuncu sayısını büyütmeye devam ediyor. Mikro ödemeler aracılığı ile geliştiricisine para kazandıran oyun, konsol ve PC platformlarında oynaması parasız bir halde bulunuyor. Sadece oyunun mikro ödeme sistemini abartan bazı oyuncular bulunmakta. Geçtiğimiz hafta Apex Legends’a 500 dolar veren oyuncunun öyküsünü sizlere aktarmıştık. Şimdi ise oyuna 700 dolar (3.720 TL) veren başka bir oyuncu meydana çıktı. Oyunda  Heirloom derecesinde bulunan bir kozmetik eşyayı edinmek isteyen 24 yaşındaki Cole, parayı harcadıktan sonrasında harcamış olduğu paranın, Apex Legends’a değmeyeceğinden bahsetti.

Apex Legends’a 700 dolar harcayan oyuncudan yanıt

Oyunda 500 tane kutu (500 dolar ediyor) açtığınızda güvence olarak bir tane Heirloom eşyası alabiliyorsunuz. Oyuna parayı yatırdığında 500 tane kutuyu açana kadar Heirloom çıkmayacağını bildiğini belirten Cole, bunun keyifli olmadığını söylemiş oldu. 500 kutuyu açarken oyunun kendisini heyecanlandırmadığını belirten oyuncu, görünüşe bakılırsa lootbox sisteminin verdiği bilinmezlik ve merak hissiyatını seviyor. Sonrasındaysa geriye kalan 200 dolarla daha kutu açan oyuncu, 200 dolarla herhangi bir Heirloom eşyası edinemediğini belirtti.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

8 Comments

  1. apex farklı bir oyun ya ben sevemedim

  2. Apex bir anda diğer oyunları saf dışı bıraktı ancak ne kadar böyle sürer merak ediyorum. Tek bildiğim hiçbir oyun cs go nun yerini tutamaz :))

  3. Oyunlara bu kadar para harcanmasına karşıyım. 50 bilemedin maximum 100 TL harcayabilirsin fakat 3700 TL nedir arkadaş, para gökten mi yağıyor size. Bence yüksek meblalar daha iyi değerlendirilmelidir.

  4. Bir oyuna bu kadar para yatırmak mantıklı değil bence ama herkesin kişisel tercihi. İçerikleriniz güzel başarılarınızın devamını dilerim

  5. Gerçekten harcadığı miktar müthiş bir miktar. Tabi ki geri dönüşleri olacaktır ki o kadar parayı bir oyuna yatırmış değil mi?

  6. Bağımlılık yapan oyunlarda böyle şeyler normal oldu artık

  7. bir bıçak uğruna adam 700 dolar harcamış, hani 500 kutuda kesin çıkıyordu bu bıçak dava açsa kazanır haa 🙂

  8. Daha önceden bıçak çıkartılan hesaplar zaten 800₺’den satılıyor, direkt olarak bir hesap alsa kendisi için daha kârlı olurmuş.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Gündem