Seo

Alexa Sıralama Düşürme Taktikleri

Alexa Sıralaması Düşürme Taktikleri

Alexa sahip olduğu hususi algoritmaları ile tüm sitelerin trafiğini çözümleme etmektedir. Bu sebeple bir web sitesinin rakip diğer sitelerle ne kadar otoriter ve popüler olarak yüksek bulunduğunu gösterecektir. Öncesinden Alexa’da sıralamanızı düşürmenizde yalnız hit yeterliydi fakat bunun suiistimal edilmiş olduğu anlaşıldığı için değişik kriter ve şartlar getirilmiştir.

Alexa Toolbar Nedir? Ne İşe Yarar?

Alexa, birçok veriyi web tarayıcılarına yüklenen araç çubuğu ile toplamaktadır. Bu sayede araç çubuğunu kullanan kişilerden toplamış olduğu veriler ile web sitelerinin ülke ve dünya sıralamalarını oluşturmaktadır. Bu sebeple bu sıralamalar oldukca verimli ve sıhhatli değildir. Ek olarak bu sıralamanın Google açısından da pek bir önemi yoktur. Fakat reklam alımı açısından da sıralamalara bakılmış olduğu için ehemmiyet arz etmektedir.

Alexa Sıralama Düşürme Taktikleri

Alexa’da sıralama düşürme olayı oldukça basit bir iş olarak gözükse de uygulamada oldukça zor bir iştir. Alexa için ziyaretçilerin oldukca olması mühim bir kriter olmasa da gene de oldukça önemli bir kıstas olarak değerlendirilmektedir. Eğer Alexa’da sıralamanızı düşürmek istiyorsanız birkaç taktik uygulayabilirsiniz. Bunlar;

  • Web sitenizin açılış hızı oldukca süratli olmalıdır.
  • Alexa toolbarı yüklemiş olmanız gerekmektedir.
  • Ziyaretçilerinizden de Alexa Toolbar’ı yüklü olanların girmesi gerekmektedir.

Siteniz Güncel Olmalı

Google arama motoru sitenizin güncelliğini oldukça önemsemektedir. Güncel içerikler ile hem ziyaretçi sayınızı artırabilir hem de arama motorları sizi oldukca sevecektir. Bu tertipli ve güncel içerikleriniz arama motorlarının yanı sıra alexa’nın da dikkatini çekecek ve hızla sıralamanız düşecektir.

Kaliteli İçerikler Üretin

Tertipli ve güncel içeriğin yanı sıra hem de kaliteli içerikte oldukça önemlidir. Eğer yazılarınız emsalsiz ve tam anlamıyla SEO uyumlu olduğu süre Alexa sıralamanız hızla düşecektir. Bu konu da ek olarak içeriklerinizin toplumsal medyada paylaşılması oldukca önemlidir.

Tasarımınızı Güzelleştirin

İnternet sitenizde içeriğin kalitesi ve özgünlüğünün yanı sıra web sitenizin de görselliği ve temanızın tasarımı oldukça önemlidir. Hem Google Adsense hem de Google News arama motorları için büyük bir ehemmiyet arz etmektedir. Bu sebeple temanızı devamlı güncel tutmanız gerekmektedir.

İçerikleriniz Yorumlansın

Sitenizde yer edinen içeriklere gelen yorumlar da alexa sıralamanızı düşürmekte oldukça yararlı olacaktır. Bu sebeple sitenizde bulunan içeriklerin bol bol yorum almasını sağlamalısınız. Bu hem alexa açısından hem de arama motorları açısından oldukça önemlidir.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Alexa sıralaması düşürme konusu iyi güzel ama Google sıralamasına etki etmemesi biraz üzücü oluyor açıkçası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün