Yazılım

PHP Nedir?

PHP eski açılımı ile (Personal Home Page) günümüzde yeni açılımı (Hypertext Preprocessor) dünyada geniş bir kitleye sahip olan PHP, bir çok kullanıcı tarafından kullanılan ve  HTML içine gömülebilen bir betik dilidir. PHP’yi Javascript benzer biçimde kullanıcı tarafında çalışan dillerden ayıran özelliği, sunucu tarafında çalıştırılıyor olmasıdır. Php tabanlı bir web sitesine bağlantı kurulduğunda ön tasarımı görüntüleyen ziyaretçiler php kodlarını görmeyecek ve düzenleme sağlayamayacaklardır, yalnızca sonucu görebileceklerdir.

PHP kullanmanın en güzel yanlarından birisi, yeni başlayanlar için öğrenmenin oldukça basit olması ve bununla beraber ustalaşmış kullanıcılar için ileri düzey özellikler içermesidir. Oldukca kısa sürede PHP ile programlamaya başlayabilir ve birkaç saat içersinde rahat programlar yazmaya başlayabilirsiniz.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

1 Comment

  1. ASPNİN Popüler olduğu harika diye lanse edildiği zamanları hazırladım türkçe kaynak maxiasp.com vardı, ama asp ne de .net php yi hiç bir zaman benim gözümde her acıdan gecememiştir..

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Yazılım