Yazılım

Programcılığın Temeli ve Algoritma

Sıfırdan PHP Dersleri Bölüm 1

Genel olarak programlama, kullananların isteklerini karşılayacak, muhasebe, yığın ve takip uygulamaları benzer biçimde çeşitli programları oluşturacak kodları hazırlamaktır. Bunu oluşturan şahıs de programcıdır.

Algoritma, yapılacak işin planması ve izlenecek yolun belirlenmesi anlamına gelmektedir. Günlük hayatta bilincinde olmadan algoritmalar kurarız. Mesela bir işi yapmadan ilkin kendimize sorarız: “ben bu işi iyi mi yapsam?” İşte bunun yanıtını zihnimizde canlandırmamız ve fikirler üretmeniz bir algoritmadır.

Php ile yapacağınız tüm uygulamalarda, algoritma’yı kullanırsanız hem daha basit netice alırsınız, hem de karşılaştığınız sorunları çözmek fazla vaktinizi almaz. Bu sebeple programın akışını ve iyi mi emek harcaması icap ettiğini daha ilkin planladınız.

Php eğitimi ile ilgili derslerde acil etmeden, mevzuları anlayarak ve örnekleri inceleyerek ilerlemeniz, Php’yi daha iyi anlamanızı ve temeli sağlam atmanızı elde edecektir. Yayınladığım yazıları, oldukça fazla detaya girmeden kısa ve öz şekilde yazmaya çaba ettim. Ümit ederim yararlı olur.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün