Internet

Ücretsiz Mail Servisleri

Başlıklar

Windows Live

En oldukca tercih edilen ücretsiz mail servislerinden biridir. Bununla beraber 7 GB Skydrive hesabı ile de oldukça büyük bir depolama alanına haiz oluyorsunuz. Çağıl bir arayüze haizdir ve kullanımı oldukca basittir. Ek olarak Facebook, Gmail benzer biçimde toplumsal ağlarla entegre edilebilir, böylece arkadaşlarınızla Outlook üstünden mesajlaşabilirsiniz. Takvim ile etkinliklerinizi planlayabilirsiniz. Kişisel keyfinize bakılırsa özelleştirmeniz de mümkün.
Kaydolmak için tıklayın.

Alabileceğiniz mail uzantıları hangileri?

  • hotmail.com
  • outlook.com
  • outlook.com.tr

live.com uzantılı mail adresini almak için vereceğim bağlantıya tıklayarak live.com’u seçmelisiniz.

E-posta Almak için tıklayın.

Gmail

Öteki popüler ücresiz mail hizmeti de Google’ın meşhur Gmail’i. Bu da oldukça kullanışlı ve oldukca kullanılan bir mail servisidir. Gmail hesabı aldığınızıda tüm Google hizmetlerine birden erişebiliyorsunuz. İsteğe bakılırsa tasarımını değiştirebilirsiniz. Yeni gelen bir bilhassa beraber Google+’daki çevrelerinize mail adresini bilmeseniz bile mail gönderebilirsiniz. Gmail hesabıyla beraber 5 GB’lık Google Drive hesabını da kullanarak depolama hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Gmail hesabı almak için tıklayın.

Yandex

Arama motoru Yandex’in mail servisi de var doğal. Diğerlerinde olduğu benzer biçimde Yandex hesabı aldığınızda tüm Yandex servislerinden yararlanabilirsiniz. Örnek olarak Yandex Disk ile ücretsiz depolama alanına haiz olabilirsiniz. Alacağınız mail hesabı yandex.com.tr uzantılı olacaktır. Doğal bu birazcık uzun bir adres. Pek tercih edilmese de öteki servisler içinde yerini almış.

Yandex Mail Almak için tıklayın.

Yahoo

Yahoo’da senelerdir mail servisi veriyor. Bu alanda kendini geliştirmiş. Güvenlikten tutun de tasarıma, işlevselliğe kadar. Fakat gene de Hotmail ve Gmail’e yetişmesi mümkün görünmüyor. Ek olarak posta kutunuzdaki reklamlar tasarımın içine ediyor adeta. Facebook ve Gmail’de bulunan arkadaşlarınızı içe aktarabiliyor, Dropbox ve Flickr’daki büyük yer kaplayan eklerinizi kullanabiliyorsunuz.

Yahoo Mail almak için tıklayın.

Mail.com

Bu servisle yeni tanıştım ve oldukça hoşuma gitti. Şu sebeple mail.com uzantılı bir mail kulağa oldukça hoş geliyor. Örnek olarak tahamumcu@mail.com hem kısa hem akılda kalıcı hem de daha ustalaşmış. Öteki taraftan yalnız mail.com uzantılı adresten ibaret değil. 50’den fazla uzantıda mail adresinden birini seçebilirsiniz. Hobilerinize, müzik keyfinize, ülkenize ve daha birçok kategoriye bakılırsa mail alabilirsiniz. Dezavantajı ise İngilizce olması.

Kayolmak için tıklayın.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Internet