Tanıtım

Recep Tayyip Erdoğan Nereli?

Pek çok insan Recep Tayyip Erdoğan nereli diye merak ediyor. Aynı şekilde Tayyip kaç yaşında soruları da sıklıkla soruluyor. Bu yazımızda Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili merak edilen sorulara yanıtlar verdik.

Recep Tayyip Erdoğan Nereli? Recep Tayyip Erdoğan’ın Memleketi Neresi?

Tayyip Erdoğan, İstanbul kentimizin Kasımpaşa ilçesinde dünyaya gelmiştir. Doğum tarihi 26 Şubat 1954 şeklindedir. Tayyip kaç yaşında sorusunun cevabı ise günümüz itibariyle 69’dur. Ailesinin üçüncü çocuğudur. Babası on üç yaşında Rize kentinden İstanbul’a taşınan Ahmet Erdoğan’dır. Annesi ise Tenzile Erdoğan’dır. Peki, Recep Tayyip Erdoğan nereli? Kendisi aslen Rizelidir.

1965 senesinde ilkokul eğitimini Piyalepaşa İlkokulunda tamamlamıştır. Lisede yatılı okumuştur ve İstanbul İmam Hatip Lisesi mezunudur. Ardından fark dersleri verip Eyüp Lisesinden de mezuniyet elde etmiştir. Aynı sene İstanbul Üniversitesine bağlı olan Aksaray İktisadi ve Ticari İlimler Yüksek Okuluna girmiştir.

Üniversite yaşamı ile siyasi yaşamı da başlamıştır. İlk olarak Milli Türk Talebe Birliğinde görev almıştır. Sonrasında 1976 senesinde de Milli Selamet Partisinin Beyoğlu Gençlik Kolu başkanı olmuştur. Aynı zamanda MSP İstanbul İl başkanı seçilmiştir. 1977 senesinde bir konferans sebebi ile tanışmış olduğu Emine Hanım ile 1978 senesinin 4 Temmuz tarihinde evlenmiştir. İki tane erkek iki tane de kız olmak üzere dört çocuğu vardır. Ülkemizin Cumhurbaşkanı ve bununla beraber AKP genel başkanıdır.

 


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün