Yazılım

Front End Developer Nedir?

Front End Developer Nedir ?

Front End Developer (Ön Taraf Geliştirici) daha fazlaca grafik tasarımı iyi olan kişiler tarafından tercih edilen bir uğraştır. Front End Developer’lar bir web sitenin temasını hazırlar. Temayı göze hoş bir hale getirerek kullanıcının beğenisini kazanmayı amaçlar.

Front End Developer‘lar çoğunlukla grafik tasarım ile uğraşırlar ve eğer grafik tasarımda iyi değilseniz asla uğraşmamanız gereken bir daldır. Çünkü grafik ile alakanız ve kabiliyetiniz yok ise basit bir halde öğrenebilecek bir konu değildir. İçeriğimize devam ettiğinize gore grafik tasarımla ilgilisiniz peki Front End Developer olmak için kodlama bilgisi gereklimidir ?

Front End Developer Nasıl Olunur ?

Yukarıda Front End Developer ne yapar açıkladık ve eğer Front End Developer olmak istiyorsanız işte Front End Developer Nasıl Olunur ?

Front End Developer olabilmek için Photoshop CS6 grafik tasarım programını detaylı bir halde bilmeniz gerekmektedir. Hem de kodlama dili olarak da HTML, CSS, Javasciprt, Jquery, Ajax, framework olarak Twitter Boostrap, Node,js, Angular.js, Django (Python Framework) bilmeniz gerekmektedir.

Hem de Front End geliştiricileri Back End geliştiricileri ile ortak çalışmış oldukları için tertipli bir halde yorum satırı kullanarak kod yazması gerekebilir. Böylece bir yazılımcı öteki yazılımcının yazdığı kodları anlayabilir. Bununla beraber Front End geliştiricileri birden fazla browser kullanmalı ve geliştirdikleri temaları, tasarımların işlevselliğini ve mobil uyumluluğunu denetim etmelidirler.

Ben ve tüm webmasterlar tema seçerken hızlarına, reklam yerleşimlerine, SEO uyumlu olmasına dikkat ediyoruz. Front End geliştiricilerde tema tasarlarken bu tür etkenlere dikkat etmelidirler.

Front End Developer SEO bilgisi olması gerektiği için Google AnalsticsGoogle Webmaster Tools kullanımlarında uzman olması gerekmektedir.

 Front End Developer Alt Ünvanları

  •  CSS / HTML Developer
  •  Front End Web Developer
  •  Front End Software Developer
  •  Front End Java Developer
  •  Front End SEO Expert Developer


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün