Nedir?

Directadmin Panel Nedir Ne İşe Yarar?

Directadmin; web sitelerinin yönetimini daha kolay hale getirmek için hazırlanan ve kontrol paneli denildiği anda ilk akla gelen paneller arasındadır. Directadmin; lisans ücreti muadiline göre daha uygun olan panel, web tabanlı, grafik ara yüzlü ve hızlıdır.

C panel ve Plesk ardından en fazla tercih edilen kontrol panelidir. Directadmin panel nedir neişe yarar? Açıkladıktan sonra şimdi neden tercih sebebidir, açıklamak gerekir.

Directadmin Panel Neden Tercih Sebebidir?

Kontrol panelleri incelendiğinde bu paneller içinde en fazla tercih edilen Directadmin panel, diğer panaeller göre çok daha fazla tecih edilmektedir. Bunun nedeni hem ucuz olması, hem de kullanımının çok daha kolay uygulanabilir olmasıdır.

Diğer hizmetlere göre ucuz olmasına rağmen arka yüzünün kolaylığı nedeniyle tercih sebebidir. Sadeliği ile dikkat çeken Directadmin, ilk çıktığı günden itibaren aynı tasarıma sahiptir. Bunun yanında dünyanın en hızlı kontrol panelidir.

Sade olmasına rağmen işlevselliği yüksek olan panel diğerlerine göre oldukça uygun fiyatdadır.Kullanımı kolay olan panel web maillerine, admin seçeneklerine ve dosya yöneticisine çok kolay erişim sağlamaktadır.

Panelde oturum açıldığında arayıcının herşeyi kolaylıkla bulmasına olanak sağlar.

Directadmin panel nedir ne işe yarar? Ayrıca neden tercih sebebidir, açıkladıktan sonra directadmin nasıl kullanılır konusuna bakmak gerekir.

Directadmin Nasıl Kullanılır?

Directadmin panel temelde basit bir kullanıma sahiptir. Panelde kullanıcılar üç seviyede yönetim yaparlar.

Directadmin paneli kullanmanın bir çok yöntemi vardır. Sisteme girip izin vererek kolayca panele ulaşım sağlanabilir.

Directadmin Panel yazılımının kurulum ve sorunsuz çalışması için birtakım  sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlar;

Tüm bunlardan da anlaşılacağı üzere önce directadmin nedir ne işe yarar? ve daha sonra nasıl kullanılır anlatmaya çalıştık, buna göre directadmin’in neden tercih edildiği elbette ki çok daha fazla anlaşılmış olacaktır.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Nedir?