Nedir?

Alexa Değerleri Nasıl Yükseltilir ? Alexa Nedir ?

Alexa değerleri web siteler için önemli bir etkendir. Peki bunu nasıl yükselticez.

Bloğunuzu açtınız ve karşınızda artık tanıtım ve reklam gibi adımlar var. Reklam verenlerin hala kriterleri arasında yer alan Alexa değerini artırmak istiyorsunuz. Bu konuda yapmanız gereken bazı özel eklemeleri bu kısımda sizlerle paylaşacağız. Önemli bir soru ise Alexa değerinin google sonuçlarına katkısıdır, yine bu makalede bu konuyu da anlatacağız.

Alexa Rankınız Nasıl Artar?

  • Öncelikle kendinize bir Alexa Toolbar edinin.
  • Ziyaretçilerinize özellikle  ziyaretçilerinize Alexa Toolbar kullanmaları konusunda teşvik edin. Blogunuzda Alexa Toolbar’ı tavsiye edebilirsiniz.
  • Alexa Widgets‘i edinin ve bunu blogunuza ekleyin.
  • Alexa Toolbar kullanan kişileri blogunuzda hedefleyin, onlara özel içerikler üretin. Örneğin Webmasterlar alexa toolbarı kullanma oranı en yüksek kitledir.
  • Sitenize gelen ziyaretçilerinizi daha uzun süre sitenizde tutup daha çok sayfa gezmesini sağlayın.
  • Webmaster forumlarında blogunuzla alakalı ziyaretçi çekmeye çalışın.
  • Alexa Toolbar kullanan kişilerle grup kurun ve karşılıklı ziyaretlerde bulunun.

Alexa Seo’ya Faydalı mıdır?

Alexa çekirdek olarak yukarıda da bahsi geçen bazı kriterlere göre listeleme yapan ve Google’den bağımsız bir projedir. Google 1000 civarı kriterleri içerisinde 1 tanesi Alexa rank değerini dolaylı olarak değerlendirmektedir. Fakat doğrudan Alexa değerinden faydalandığını belirtmek zordur. Fakat Google kendi rank sistemini geliştirmiş ve ziyaretçi akışlarını takip ettiği için Alexa akışına ihtiyaç duymayabilir. Diğer arama motorlarında bu durumdan bahsetmek zordur. Onlar bir şekilde hit listelerine değer vermek zorundadır ve Alexa bu konuda kendi alanında en güvenilir sitedir.

Alexa Google’de dolaylı fakat diğer arama motorlarında direkt olarak etkisi mevcuttur. İyi bir SEO uzmanı tüm arama motorlarını düşünen kişi olmasından dolayı bu faktörde kendisi için önemli olmalıdır.

Legal Olmayan Yöntemlere Başvurmayın

Bazı web sayfalarında Alexa değerini artırmak için “Hit Programları” tavsiye etmektedir. Kesinlikle programla yapılmış bir hit işine blogunuzu bulaştırmayınız. Çünkü bu durum geri dönülemez bir sıkıntıyı peşinden getirebilir. Sıkıntının adı Google’dan silinmek olabilir. Çalışmalarınızı, emeklerinizi tehlikeye atmadan yukarıdaki dediklerimizi uygulamanız Alexa artışında sizi yeterli seviyeye getirecektir.

Eğer firmanız için bir seo danışmanı edindiniz ve kendisi programlarla alakalı bir seo çalışmasından bahsediyorsa kesinlikle kendisi ile çalışmaya başlamayın veya durdurun. Çünkü karşınızda dünyanın en zeki insanları var ve bunlar o program yapılmadan önce önlemini çoktan almışlardır.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yazınızı okudum güzel buldum yeni kişisel site açtığım için böyle yazıları sürekli araştırıyorum elinize sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün