Gündem

Türkiye’nin ilk sermaye piyasaları hackathonu: Serathon-in

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) eşgüdümüyle düzenlenen Türkiye’nin ilk sermaye piyasaları hackathonu Serathon-in 25-27 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul Workinton, Levent 199 ’da düzenlenecek. Bu yıl ilki düzenlenecek ve toplam 45.000 TL ödüllü Serathon-in’de; fintek şirketlerini ve yatırımlarını sermaye piyasasına yönlendirerek, sermaye piyasalarının geleceğini katkı sağlamak hedefleniyor.

Serathon-in, yapay zekadan algoritmik işlemlere, büyük veri yönetiminden finansal teknolojilere kadar, katılımcıların hayal gücünü sınırlandırmadan, istedikleri alanda istedikleri teknolojiyi kullanarak proje geliştirmelerine imkan sunuyor.

Serathon-in kapsamında takımlardan, sermaye piyasaları alanında yaşanan sorunlara çözüm üretebilecek proje geliştirmeleri bekleniyor. Sektörde faaliyet gösteren kurumların katkısıyla oluşturulan sermaye piyasası sorun kümesine internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Takımların sermaye piyasasında yaşanan sorunların çözümünde yararlanabilecekleri Veri ve API seti envanterine de internet sitesinden ulaşılabiliyor. Katılımcıların proje geliştirirken kullanacakları teknolojinin türü tamamen serbest.

Serathon-in, Türkiye’nin İlk Sermaye Piyasası Hackathonuna sermaye piyasasına ilgi duyan herkes katılabilir.

Serathon-in’e en az 2, en fazla 5 kişiden oluşan bir takımla başvuru yapılabiliyor. Ekipte mutlaka bir yazılımcı (developer) olmalı. Ayrıca, takımda bir tasarımcı ve bir iş geliştirici olması tavsiye ediliyor.

Ödüller

*değerinde yatırım fonu varlık dağılımı olarak verilecektir.

Destek veren kurumlar

Borsa İstanbul Grubu – MKK ve Takasbank, A1 Capital, AA, Beycon, Burger King, Garanti Yatırım, Gedik Yatırım, Habitat, iDeal Data, İnfina Yazılım, investing.com, Matriks, Optimus Yazılım, Sevent, Shift Delete, SPL, Tradesoft, Workinton.

Yarışma ile ilgili bilgi www.serathonin.org.tr adresinde yer alıyor.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün