Nedir?

Thunderbird Nedir, Nasıl E-Posta Kurulur?

İnternet ortamında kullanılan birçok mail yazılımı bulunmaktadır. Bu yazılımların her biri değişik yazılım şirketleri tarafınca geliştirilir ve değişik özellikler sunarlar. Bu e-mail yazılımlarından önde gelen thunderbird dünyada en fazlaca kullanılanlar arasındadır.

Thunderbird Nedir?

Thunderbird, Mozilla tarafınca geliştirilen bir mail yazılımıdır. Bu yazılım, ücretsiz bir şekilde yayınlanmaktadır. Windows, Linux ve Mac Os sistemleri tarafınca desteklenmektedir ve ücretsiz bir şekilde kullanılabilmesi de mühim bir avantaj olarak kabul edilmektedir. Dolayısıyla günümüzde dünyada birçok kimse thunderbird vasıtasıyla e postalarını yönetmektedir.

Thunderbird Ne İşe Yarar?

Thunderbird e-posta istemcisi ile kullanıcılar, e-posta almak ve göndermek işlemlerini basitçe gerçekleştirebilirler. Ek olarak spam e postaların belirlenmesi, mühim e postaların işaretlenmesi benzer biçimde işlemleri de gene thunderbird üstünden gerçekleştirmek mümkündür.

E-postaların yedeklenmesi işlemi de gene thunderbird üstünden kolaylıkla yapılabilmektedir. Gelişmiş kullanıcı ayarları sunan thunderbird, Ar-Ge çalışmaları devam etmekte ve sık sık güncelleme almaktadır.

Thunderbird E Posta Kurulumu

Thunderbird üstünde e posta kurulumu yapmak oldukça basittir. Kurulum sırası kolayca şu şekildedir;

– Ilk olarak Tuhnderbird programı üstünde Araçlar > Hesap Ayarları kısmına girilmeli.

– Hesap ayarları bölümünde “E-Posta ve Haber Grubu Ayarları” penceresine tıklayın

– Oluşturulan sekmeden “E-Posta Ekle” kısmına girin.

– Bu bölümde karşınıza oluşturulan kutucukta, e-posta adresiniz ile ilgili detayları girmeniz istenecektir. İstenen bilgiler, adınız, soyadınız ve e-posta adresiniz olacaktır.

Bilgilerinin girilmesi üstüne sistem sizden son olarak gizyazı belirtmenizi ister. Şifreyi girerek “Parolayı Hatırla” kısmını işaretlemeniz işlerinizi kolaylaştırabilir. Bu durumda sisteme her girişte sizden gizyazı istenmeyecektir. Bu işlemlerin sırasıyla yapılmasından sonrasında e-posta kurulumunuz başarıyla tamamlanmış olmaktadır.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Nedir?