Tanıtım

MEBBİS Online Giriş Sayfası

Mebbis Giriş Sayfası

MEBBİS sistemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel olarak oluşturulmuş akademik bir alandır. Yurt işlemleri, e-okul işlemleri, burs ve personeli işlemleri ile halk eğitim ve açık öğretim kurumlarına yönelik evrakların hızlı ve kolay şekilde internet ortamına taşınabilmesini sağlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmış bu sayfa MEBBİS öğretmen giriş sayfasının da bulunduğu bir alanı kapsıyor.

MEBBİS Online Giriş Sayfası

Öğretmen, öğrenci, veliler, idari kadro ve yaşanılan ilçedeki tüm müdürlerin kolaylıkla erişim sağlayabilecekleri MEBBİS platformu daha çok kurumsal veri işlenmesinde tercih edilir. Bu yönüyle klasik olarak tasarlanmış e-okul sisteminden daha işlevsel, resmi ve daha kapsamlı bir alandır. Milli Eğitim Bakanlığı’na ait olan MEBBİS ana ekranına giriş yapmak isteyenlerin (Öğretmen, müdür, personel ekip) www.mebbis.meb.gov.tr adresine giriş yapması gerekiyor. Açılan sayfa içerisinde yer alan kullanıcı adı şifre ve güvenlik koduna girerek gerekli alana ulaşım sağlanabiliyor. MEBBİS içerisinde eğitim-öğretim sezonu devam ederken öğretmenlerin tüm işlemlerinin gerçekleştirebileceği bir alan vaat ediyor. Özellikle il içi ve il dışı atama ya da mazerete bağlı yerleştirme süreçlerinde bu sistem ön plana çıkıyor.

MEBBİS Şifresini Unutan Ne Yapmalıdır?

MEBBİS sistemi kullanılarak öğretmenlerin giriş yapılabileceği özel bir portal alanı oluşuyor. Bunun yanı sıra MEBBİS öğrenci ve veli giriş sayfası ilköğretim, ortaöğretim ve lise kademesinde okuyan öğrencilerin bilgilerine erişim sağlayabilmek için de değerlendiriliyor. MEBBİS özellikle belirli dönemlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurusu yapılan personel atama işlemlerinde büyük kolaylık sağlıyor.

MEBBİS giriş sayfasını kullandığı halde istediği alana erişemeyenler tek kullanımlık kullanıcı şifresi alabiliyor. Ardından sisteme yeniden giriş yapıldıktan sonra güvenlik amacıyla yeni şifre oluşturulabiliyor. Şifremi unuttum alanı kullanarak da yeni şifre belirlemek mümkün hale geliyor.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün