Anasayfa / Teknoloji / Xiaomi Mi 9 Performans Testi Yayınlandı!

Xiaomi Mi 9 Performans Testi Yayınlandı!

Yeni telefon alacaklar, birazcık daha beklemek isteyebilirsiniz bundan dolayı Xiaomi yeni cihazını satışa sunmak suretiyle. Niçin bu aleti bekleyeyim diyenlere cevabımız şu olacaktır; bu güne kadar üretilmiş en performanslı aygıt. Zira Antutu neticelerini gördüğünüz vakit buna eşdeğer şu sıralar başka aygıt olmadığını görmüş olacaksınız. Cihazın çıkışının arkasından yayınlanancak aylık Antutu testlerinde cihazın ilk sırada olması umut ediliyor. O zamana kadar daha iyisi üretilmez ise durum bu şekilde.

Xiaomi Mi 9’a enerjisini veren işlemci Snapdragon 855 oluyor. 7nm teknolojisiyle üretilen bu işlemci 8 çekirdekli yapısıyla beraber 2.84 GHz hıza erişebiliyor. Bu da piyasayı alt üst ediyor. Galaxy S10’un da bu işlemciden kullanacağını ekleyelim.

Xiaomi’nin yetkilileri Çin’de Antutu neticelerini paylaştı.

Skor bu, lakin sorun şu; bu skor hangi modele ilişik. Ram boyutu nedir? Bunlar ortaya çıkmış olduğu vakit daha mantıklı bir karşılaştırma yapmak mümkün olacak. Fark şu şekilde ortaya çıkıyor ki aynı işlemciyle Lenovo Z5 Pro GT 368.480 puan alabiliyor. Burada bir ihtimal ram miktarı etkili oluyordur diye düşünüyorum.

Her şekilde Xiaomi Mi 9 2019’un en performanslı cihazlarından biri olacağını kanıtlıyor..

Mutlaka Okumalısın

Bu Devirde Yazılımcı Olmak Çok Kolay! Peki Nasıl?

Bu Devirde Yazılımcı Olmak Çok Kolay! Peki Nasıl? Günümüzde artık yazılımcı olmak için eskisi gibi …

2 Yorumlar

  1. Güzel bir yazı olmuş. Xiaomi ve Huawei’nin önümüzdeki 5 yılda sektörü ele geçirerek apple ve samsung hegamonyasına son vereceğini düşünüyorum

  2. bu telefon için boşuna amiral marka katili demiyorlar. bu adamlar aşmış. hem fiyat olarak hemde performans olarak işi farklı bir boyuta taşıdılar. huawei ve xiaomi, apple’ın 10 yılda yaptığı atılımı gerçekleştirmeye başladı. bu telefonun bir önceki modelini kullananlar ufak bir maddi ekleme ile yeni modelini alabilecekler bu da gayet iyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir