Xiaomi Mi 10 Ne Zaman Çıkıyor? Xiaomi Satılır mı?

Hadi Hemen Bu Yazıyı Paylaş

Xiaomi Mi 10’un tanıtım zamanı resmi olarak ortaya çıktı. Uzun süredir adından söz edilen ve çeşitli sızıntılarla bir kaç hususi durumunu bildiğimiz telefon Xiaomi Mi 10 piyasayı sallamaya geliyor. Hakkında data vermeye kıymet olan telefon en iyilerin tepesine oynayacak. Peki bu aygıt ne zaman çıkacak? xiaomi telefon Türkiye’de satılır mı?

Xiaomi Mi 10 çıkış tarihi

Xiaomi, Mi 10 için çıkış zamanı olarak hakikaten mühim bir zamanı seçmiş. Telefon şu an seri olarak satışa hazır. 13 Şubat 2020 tarihinde tanıtılacak olan aygıt ertesi gününde şu demek oluyor ki sevgililer günü 14 Şubat 2020’de satışa sunulacak. Bu zamanı yöneticilerden birinin hususi olarak yönettiği mağazasında çekilen bir videodan öğrendik. Şu demek oluyor ki açıklamanın resmi bulunduğunu söylemek lazım. Gelin özelliklere bir bakalım;

Xiaomi Mi 10 teknik özellikleri

2 değişik aygıt olarak çıkacak modellerde FHD+, 90HZ yenileme süratli ekran, hiperboloid ekran yer alacak. Bunun yanında Snapdragon 865 kullanıp piyasaya çıkan ilk aygıt olacak. LPDDR5 ve UFS 3.0 flash dahili hafıza cihaza entegre edilmiş ve aleti oldukça hızlandıracak. Cihazın 66W süratli şarj desteğine sahip bulunduğunu açıklayalım.

Xiaomi Mi 10 fiyatı

Fiyat mevzusunda net bir şey söylenmiyor. Cihazların 3500 ile 4500 Yuan içinde satışa sunulması umut ediliyor. Şu demek oluyor ki Çin’de 3400 ile 4400 ₺ içinde değişecek. Devletimizde bu fiyatın eğer satılırsa 5000₺ civarında olması umut ediliyor.

Peki xiaomi telefon devletimizde satılır mı? Ülkemize gelir mi? Bildiğiniz şeklinde Çin’de yaşanmış olan bir virüs herkesi tehdit ediyor. Bu yüzden Çin’den ürün getirilemiyor ya da buna izin verilmiyor. Ek olarak cihazlara virüs bulaşma tehlikesi olduğu da biliniyor.

Editör Önerisi:  Apple iPhone 11’in bataryasını büyütecek mi?

Bir Yorum

  1. Delphi Reply

    Huawei ile rakip olabileceğini düşünmediğim bir marka olsa da bir yandan da çok güçlü bir donanıma sahip. Yazılım itibariyle Huawei ile yarışamayacaksa da donanım kalitesiyle kendini ispatlıyor. Donanımın ömrünü de belirleyen şey bir taraftan yazılımın niteliği. Kafalar karışık bu konuda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir