Nasıl Yapılır?

WhatsApp hesabı nasıl silinir?

Telefonların vazgeçilmezi haline gelen WhatsApp son günlerde gündemden düşmüyor. Yeni gizlilik ve hizmet koşullarını kabul etmeyen kullanıcılar, 8 Şubat 2021’den sonrasında uygulamayı kullanamayacak. Facebook’un bu sonucuna tepki gösteren bazı kullanıcılar Telegram benzer biçimde alternatiflere yönelirken, WhatsApp hesap silme işlemini merak ediyorlar. Bizde WhatsApp hesabı silinir? sorusunu sizler için yanıtladık.

WhatsApp silme yada öteki adıyla WhatsApp kapatma işlemi oldukça basit. Uygulama içinde belirli yolları takip etmeniz kafi: 1 dakikadan kısa bir sürede WhatsApp hesabını kalıcı olarak silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

WhatsApp Hesap Silme: WhatsApp hesabı silinir? 

WhatsApp uygulamasını açın ve sağ alt köşede yer edinen Ayarlar simgesine tıklayın

– WhatsApp Ayarlar ekranında “Hesap” seçeneğine tıklayın.

– Karşınıza çıkan WhatsApp Hesap seçeneklerinden “Hesabımı Sil” seçeneğine tıklayın.

– WhatsApp Hesap Silme işlemini tamamlayabilmeniz için karşınıza çıkan ekrana telefon numaranızı girmeniz istenecek. Telefon numarasını girdikten sonrasında “Hesabımı Sil” butonu tıklayarak WhatsApp’a veda edebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri uyguladığınızda WhatsApp hesabı kalıcı olarak silinir. Instagram yada TikTok benzer biçimde sosyal ağ platformlarının aksine, WhatsApp hesabı direkt siliyor. Doğal olarak en büyük pozitif yanları, istediğiniz süre numaranızı girerek 1 dakikadan kısa bir sürede yeniden kullanabiliyor olmanız.

WhatsApp hesap kapatma sonrasında neleri kaybedeceksiniz?

– Telefon numaranız artık WhatsApp’a kayıtlı olmayacak.

WhatsApp hesabınız, arkadaşlarınızın WhatsApp favoriler bölümünden kaldırılacak.

– Tüm WhatsApp gruplarından otomatikman çıkacaksınız.

WhatsApp söyleşi ve medya bilgileriniz silinecek.

– Tüm WhatsApp yedekleriniz silinecek.

::


Merhaba, beni Instagram'da takip etmeyi unutmayın : @tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like