Sitemizin Seo Ayarları Nasıl Olmalıdır

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Web sitenizin en mühim sayfası kuşkusuz ki anasayfanızdır. Kurumsal bir sitede ana sayfa en çok ziyaretçinin geldiği, konulara linklerin ve görselin bol bulunduğu sayfalardır. Ana sayfanızda SEO ayarlarının çok iyi yapılması gerekmektedir. SEO ayarlarının düzgün şekilde yapılması sitenizin kurumsal olarak tanınmasını sağlar.
Arama motorları en çok ana sayfanızı ziyaret eder. Ana sayfada yer alan bir içerik ve linkler daha süratli indexlenecektir.

Ana Sayfada Neler Olmalıdır?

Ana sayfa sitenizin özeti gibidir. Bu amaçla maddeler durumunda ana sayfada olması gerekenleri sıraladık.Bunun yanı sıra Yeni Başlayanlar İçin SEO Rehberi konulu makalemizide okuyabilirsiniz.

Burada en son yazılarınız kesinlikle olmalıdır. Son yazılar başlığı altında son konulan içerik bulunması ziyaretçilerin site üzerindeki hareketleri görmesini sağlar.
Önemli kategoriler ve içersindeki mühim içerikler bulunmalıdır. Çoğu bireyi ilgilendiren bu içerikler site içersinde sayfalar arasında gezintiyi artıracaktır.
Ana sayfa güncellemesi kesinlikle yapın siteniz bünyesinde çok farklılık yapmıyor olsanız bile birtakım farklılıkler oluşturun.
Ana Sayfada Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Ana sayfa site adresini ilk yazdığınızda çıkan sayfa olmalıdır. Farklı bir adrese yönlendirme yapılmamalıdır.

Ana sayfa çok çok içeriğe ve görsele boğulmamalıdır. Ana sayfaya gelen ziyaretçi adedinin çok olması sitenizin yavaşlamasına niçin olabilir.

Ana Sayfa SEO ayarları nelerdir?

Yazılarınızda SEO ayarları yaptığınız gibi en mühim sayfanız olan ana sayfada da SEO çalışması yapılmalıdır.

Öncelikle genel olarak yapılması gereken ayarlar nelerdir?

1. Sayfa başlığı özenle seçilmelidir.

2. Anahtar kelimeler tercihine ilgi edilmelidir.

3. Site açıklaması bulunmalıdır.

Editör Önerisi:  Over Seo Nedir? Over Seo Nasıl Seçilmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir