Oyun Haberleri

Portal RTX için Çıkış Zamanı Açıklandı

 

Sizi birkaç ay önceye götürmek isterim. Nvidia’nın RTX 40 serisi ekran kartlarını tanıttığı etkinliğe. Etkinlik kapsamında marka hem ekran kartlarını duyurmuş hem de bazı yeni teknolojileri için açıklamalar yapmıştı. Bilhassa DLSS 3.0 üstünde durulduğunu gördük. Portal RTX ise tüm bu yeni teknolojileri anlatırken sahnede yer almıştı.

Valve imzalı Portal’ın yeni nesli olarak gösterebileceğimiz RTX sürümü, oyuna hem yeni nesil ışın seyretme desteği ekliyor hem de DLSS 3.0 ekliyordu. Steam sayfası da oluşturulan oyun için resmi çıkış zamanı ise verilmemişti. İşte beklenen çıkış zamanı açıklaması da sonunda geldi.

Portal RTX, 8 Aralık Evveliyatına Çıkış Meydana getirecek

Nvidia tarafınca onaylanan evveliyatına nazaran yeni sürüm 8 Aralık tarihinde gelecek. Yeni sürüm 4K’da tam anlamıyla ışın seyretme desteği sunacak. Grafikleri de buna nazaran güncellenen sürümün, oldukça gerçekçi dokular ve ışıklandırma ile geldiğini belirtelim.

Kaçırmayın: DLSS 3.0 Hakkında Merak Edilenler

Aslına bakarsanız RTX 40 serisinin lansmanında gösterilen görüntüler de bir fazlaca etkiliydi. Baştan aşağı yenilenen oyun için Nvidia tarafınca 6 Aralık’ta hususi bir gösterim düzenleneceğini de belirtelim.

Portal RTX

Oyun için Tavsiye edilen Ekran Kartı RTX 4080

Gelelim oyun için {nasıl} bir sistem istendiği noktasına. Portal RTX artın tam ışın seyretme desteği sunacak. Nvidia, 4K’da bu deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar için RTX 4080 ekran kartını öneriyor.

Yok ben kabul edilebilir seviyede 1080p 60 FPS oyunumu oynarım diyenler için ise Nvidia RTX 3080 ekran kartı önerilmekte.

Yapım için tavsiye edilen en düşük ekran kartı ise RTX 3060 bunu da belirtmiş olalım. Buradan da anladığımız Portal RTX, altına kadar gerçekçilik ve tam ışın seyretme sunacak.

Son olarak bir güzel haber daha verelim. Yeni sürüm, mevcut oyuna haiz olan kullanıcılar için ücretsiz olacak. Artık yayınlandığı vakit oyunu bir kez daha ele alırız. Ayrıca yapımın Steam sayfasını da şuraya ekledik.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün