Oyun Haberleri

PlayStation Plus Essential 2023 Ocak Ayının Oyunları Sızdırıldı

 

Önceki aylardaki şeklinde PlayStation Plus Essential 2023 Ocak ayının resmi duyurudan ilkin oyunları sızdırıldı.

Peki, yeni senenin ilk ayında PlayStation Plus Essential‘de hangi oyunlar ile karşılaşacağız.

PlayStation Plus Essential Ocak 2023 Oyunları Sızdırıldı

  • Yıldız Wars Jedi: Fallen Order (PS5, PS4)
  • Axiom Verge 2 (PS5, PS4)
  • Fallout 76 (PS4)

Sağlam kaynaktan meydana getirilen sızıntıya gore gelecek ay PlayStation Plus Essential’de yukarıdaki oyunları göreceğiz. Doğal ki en sonucunda bu bir sızıntı, sadece önceki aylara bakarsak sızıntıların hepsi doğruluğunu kanıtlamakta.

3 Ocak 2023’de indirmeye açılacak olan oyunlardan Fallout 76, hali hazırda esasen PlayStation Plus Extra aboneleri için erişime açık. Kısacası Fallout 76 artık PlayStation Plus Essential aboneleri içinde erişime açık olacak.

Gelin oyunlar hakkında size kısa bilgiler vereyim.

Oyunlar hakkında data

  • Yıldız Wars Jedi: Fallen Order (PS5, PS4)

Yıldız Wars Jedi: Fallen Order, 2019’daki bir Yıldız Wars oyununun ideal örneğidir. Birden oldukça türün uzman bir karışımıdır. Beraber zaman geçirmeyi sevdiğiniz karakterlere haizdir. Filmlerin son aşama çekici tasarım estetiğine haizdir. Sadece Fallen Order, klasik Yıldız Wars oyunundan daha fazlasıdır. Respawn, şimdiye kadarki en iyi oyunlarından birini yapmış oldu. Bununla birlikte en iyi Souls benzeri oyunlar arasına girmeyi başardı.

Jedi grubunun Galaktik Cumhuriyet için hainler olarak damga yemesi ile İmparator Palpatine tarafınca Order 66 adı altında Jedi avı başlatılıyor. Bu da görülen her Jedi’ın sorgusuz sualsiz öldürülmesi anlamına geliyor. Bir Jedi Padawan olan Cal Kestis rolünü üstlenen olduğumuz Yıldız Wars Jedi: Fallen Order oyununda, hem geçmişimiz ile ilgili parçaları bir araya getirmeye, hem de Jedi Order’ı tekrardan kurma görevindeki eğitimimizi tamamlamaya çalışıyoruz.

Birçoğunuz Axiom Verge oynadınız yada bu oyunun bağımsız oyunlardaki “Metroidvania” maceralarına aşinasınızdır. Axiom Verge’in devam oyunu Axiom Verge 2, yeni karakterler, kabiliyetler ve oynanışla bizleri karşıladı.

İki boyutlu oyun olan Axiom Verge 2: Dünyanın en büyük şirketi Globe 3’ün başındaki Milyoner Indra, geçmişte kaybolan kızını bulmak için Antarktika’ya doğru yola çıkar. Eski yüksek teknoloji uygarlığının kalıntılarıyla Dünya’ya benzeyen değişik bir dünyayı keşfetmemizi sağlıyor. Makineleri hackleyerek, canavarlarla savaşarak ve uzaktan denetim edilebilen bir drone ile paralel olarak gerçekliğe bağlanan dünyasını keşfediyoruz.

Serinin ilk MMO oyunu olan Fallout 76, büyük savaşın yirmi beş yıl sonrasında geçiyor. Ülkenin en başarıya ulaşmış ve akıllı insanları arasından seçilen sen ve senin şeklinde öteki sığınak sakinleri Reclamation Day 2102’de nükleer kıyamet sonrası ABD’ya adım atıyor.

Tek başına yada başkalarıyla güç birleştirerek keşfe çıkabilir. Çorak topraklardaki büyük tehditlere kafa tutabilirsin. Fallout hikayesine ek olan bu oldukça oyunculu açık dünyada, nükleer harpte harap olmuş geniş çorak toprakları keşfetmelisin.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün