Nasıl Yapılır?

Numaradan isim sorgulama nasıl yapılır?

Telefon numaralarımız artık web ortamında üye olduğumuz, alışveriş yaptığımız her kurum tarafınca saklı tutuluyor. Kimi vakit da yalnız bir sefer kullanacağımız bir platforma üye olmak için telefon numaramızı paylaşmak zorunda kalıyoruz. Hal bu şekilde olunca, numara satın alan firmalar tarafınca da alakasız aramalar ve kısa mesajlar alabiliyoruz. Üçüncü taraf şirketlerin basitçe ele geçirdiği numaramız, aslen fazlaca büyük bir veritabanına eklenmiş oluyor. Tanımadığınız numaralardan gelen arama ve mesajların kime ilişik bulunduğunu öğrenmek için ihtiyaç duyulan işlem numaradan isim sorgulama yapmak.

Tanımadığınız numarayı, abonesi olduğunuz operatörünüz vesilesiyle kime ilişik bulunduğunu öğrenmenin en kati çözüm bulunduğunu söyleyebiliriz. Sizler için vatanımızda hizmet veren Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone vesilesiyle numaradan isim sorgulayabileceğinize dair bir rehber hazırladık.

Numaradan isim sorgulama yapılır?

Turkcell numaradan isim sorgulama (Ücretli)

numaradan isim sorgulama

BİRİNCİ YÖNTEM

1. adım: Telefonunuzdan mesajlar uygulamasını açın.

2. adım: Yeni ileti oluşturun.

3. adım: Metin kısmına KIM yazdıktan sonrasında boşluk bırakıp sorgulamak istediğiniz numarayı başlangıcında sıfır olmadan yazın.

4. adım: Mesajınızı 2200 numarasına gönderin.

Turkcell üstünden sorgulama işleminde kullanıcılardan ileti başına 4.50 TL işlem tutarı alınıyor. Sorgulama yapmadan ilkin ön ödemeli hat kullanıyorsanız TL bakiyenizi denetim etmenizde yarar var.

İKİNCİ YÖNTEM

Turkcell’den numara sorgulamanın ikinci yolu ise 11832 numaralı Turkcell Bilinmeyen Numaralar Servisi‘ni direkt arayabilirsiniz. 11832’ye yapacağınız aramanın tutarı ise dakika başına 1.8 TL‘dir.

Türk Telekom numaradan isim sorgulama (Ücretli)

isim sorgulama

BİRİNCİ YÖNTEM

1. adım: Telefonunuzda arama ekranını açın.

2. adım: *100# numaralarını tuşlayarak arama yapın.

3. adım: Karşınıza çıkan işlemler menüsünden Bilinmeyen Numaralar Servisi‘ni seçin.

4. adım: Bu servis üstünden isim ya da numara ile sorgulama yapabilirsiniz.

İKİNCİ YÖNTEM

Türk Telekom’dan numara sorgulamanın ikinci yolu ise 11855 numaralı Türk Telekom Bilinmeyen Numaralar Servisi‘ni direkt arayabilirsiniz. Her iki yöntem için işlem tutarı ise dakika başına 1.60 TL‘dir.

Vodafone numaradan isim sorgulama (Ücretli)

BİRİNCİ YÖNTEM

1. adım: Telefonunuzdan mesajlar uygulamasını açın.

2. adım: Yeni ileti oluşturun.

3. adım: Metin kısmına KIM yazdıktan sonrasında boşluk bırakıp sorgulamak istediğiniz numarayı başlangıcında sıfır olmadan yazın.

4. adım: Mesajınızı 7048 numarasına gönderin.

İKİNCİ YÖNTEM

Vodafone’dan numara sorgulamanın ikinci yolu ise 11842 numaralı Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisi‘ni direkt arayabilirsiniz. 11842’ye yapacağınız aramanın tutarı ise dakika başına 1.25 TL’dir.

Bu üç operatörden sorgulama işlemini yapabileceğinize dair rehberimiz burada sonlanmış oldu. Operatör yerine uygulamalar üstünden numara sorgulaması yapmak isterseniz rehberimize göz atabilirsiniz.

 


Merhaba, beni Instagram'da takip etmeyi unutmayın : @tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like