Nasıl Yapılır?

Netflix üyelik iptal etme nasıl yapılır?

YouTube’un yanı sıra televizyonun yerini alan platformlardan birisi de, Netflix. Kullanıcı sayısı her geçen gün artan dizi ve film seyretme platformu Netflix’e ilgi büyük olsa da, son dönemde içeriklerden memnun olmadığı için üyeliğini iptal ettirmek isteyenlerin sayısı oldukça arttı. Bizde sizlerden gelen talep sonrasında Netflix üyelik iptal etme/ Netflix hesap silme rehberi ile karşınızdayız!

Netflix üyelik iptal etme nasıl yapılır? Netflix hesap silme rehberi

Netflix’e üye olmak kadar hesap silmekte oldukça basit. Rehberimizi takip ederek Netflix hesap silme işlemini bir tek birkaç dakika içinde tamamlayabilirsiniz. Gelin, şimdi yapmanız gerekenlere hep beraber bakalım.

1 – Netflix üyelik iptal işlemi için Google Chrome, Firefox yada Safari şeklinde bir web tarayıcısını kullanarak Netflix’in web sitesine (netflix.com) giriş yapıyoruz.

2 – Netflix hesabınıza giriş yaptıktan sonrasında sağ üst köşede yer edinen profil fotoğrafına tıklayın ve “Hesabınız” seçeneğine tıklayın.

Netflix silme

3 – Oluşturulan sayfada e-posta adresiniz, ödeme yönetiminiz ve kullandığınız paket şeklinde hesabınız ile ilgili detayları görmüş olacaksınız. “Üyelik ve Ödemeler” başlığı altında yer edinen “Üyeliği İptal Et” butonuna tıklıyoruz.

4 – Üyeliği iptal et seçeneğine tıkladıktan sonrasında “Artık seyretmek istemiyor musunuz” ve “Bizimle kalınca” diye iki seçenek çıkacaktır.

5 – “Bizimle kalınca” seçeneğinde daha uygun fiyatlı seçenekler sunarak üyeliğinize devam etmenizi sağlamak istemektedirler.

6 – “Üyeliği iptal etmek için artık seyretmek istemiyor musunuz?” seçeneğinden “iptal işlemini tamamla” yazısının üstüne tıklamanız gerekmektedir.

7 – İptal işlemini tamamla seçeneğini tıkladıktan sonrasında Netflix’i neden iptal etmek istiyorsunuz diye son bir sual soruluyor. O seçeneklerden herhangi birini seçip tamam butonuna tıklayarak Netflix üyelik iptal etme işlemini başarıyla tamamlıyoruz.

Telefon ile Netflix üyelik iptal etme!

Netflix üyelik iptal etme yada öteki adıyla Netflix hesap silme işlemini gerçekleştirmek için bilgisayar kullanmanız koşul değil. Netflix’in ve uygulamasını kullanarak hesabınızı silebilirsiniz.

1) Telefonlarınızdan Netflix uygulamasını açınız ve isminize yada kullanıcı adınıza bağlı oturumunuza tıklayınız.

2) Telefonunuzun sağ al köşesinde “daha çok” seçeneğini görmüş olacaksınız. Daha çok seçeneğine tıklayınız.

3) Oluşturulan ekrandan hesap seçeneğine tıklayınız. Telefonunuz sizi Netflix web adresine yönlendirecektir.

4) Çıkan ekranda “üyeliği iptal et” butonuna tıklayınız ve peşinden gelen “iptal işlemini tamamla” seçeneğini tıklayınız.

5) Son olarak neden üyeliğinizi iptal ettiğiniz ile ilgili seçeneklerden herhangi birini seçin ve tamam butonuna tıklayınız. Böylelikle üyeliğiniz iptal edilecektir. Bir hatırlatma telefonlarınızdan uygulamayı kaldırmak yada silmek Netflix üyeliğinizi iptal etmez. Bu mevzuda dikkatli olmak gerekmektedir.

iPhone üstünden Netflix hesap silme

Telefonunuz eğer iPhone ise yukarıda anlatıldığı şeklinde iptal edebilirsiniz. Eğer faturalandırmayı iTunes yolu ile yaptıysanız. Telefonunuzdan ayarlara girip iTunes yada App Store kısmına girin ve aboneliklere tıklayıp, Netflix simgesini seçin, çıkan ekranda “aboneliği iptal et” butonuna tıklayınız ve onayla butonuna basınız.

Netflix ücretsiz deneme iptali

Bilgisayar ve telefonlarınızdan yukarıda anlatıldığı şeklinde Netflix ücretsiz üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Sadece tek farkı üyelinizi faturalandırma işleminden minimum 24 saat ilkin sonlandırmanız gerekmektedir. Ters takdirde faturanız kesilir ve satmaca ödemek zorunda kalırsınız. Ücretsiz üyelik iptalinizi gerçekleştirdiğiniz tarihten üyeliğinizin biteceği tarihe kadar da Netflix hesabınızdan film ve dizileri izlemeye devam edebilirsiniz.

Netflix üyelik iptal etme rehberimizi beğendiniz mi? Yorumlarınızı bekliyoruz…


Merhaba, beni Instagram'da takip etmeyi unutmayın : @tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like