Oyun Haberleri

Hogwarts Legacy Türkiye Fiyatı ve Çıkış Zamanı

 

Ertelemelere doymayan oyun Hogwarts Legacy için sonunda beklenen süre geldi. Uzun bir süre sonrasında oyunun, hedeflenen platformlar için ön siparişleri açıldı. PC, Xbox ve PlayStation için ön siparişe oluşturulan oyun için fiyatlar da netlik kazanmıştır. Bu yazımızda da Hogwarts Legacy Türkiye fiyatı için bir değerlendirme yapacağız ve oyunun çıkış tarihini bir kez daha paylaşacağız.

Hogwarts Legacy Türkiye Fiyatı – PC ve Konsollar

Doğal ki ilk aşamada tutarları değerlendirmek lazım. Bu aşamada oyunun PC sürümü ve konsol sürümleri içinde değişik fiyatlandırmalar yapıldığını görüyoruz. Ikimiz de ayrı aydır değerlendirelim.

Oyunun  PC Fiyatı {Nasıl}?

Hogwarts Legacy PC sürümü için fiyat, 699 TL olarak belirlenmiş. Standart paketi ön siparişle almak isterseniz ödeyeceğinzi meblağ bu. Eğer Deluxe Edition için ön sipariş vermek isterseniz bu kez 799 TL ödeme yapmanız gerekecek.

Bundan bir yıl öncesine gore değerlendirecek olursak evet fiyatlar yüksek fakat günümüze gore bakacak olursak, yeni oyunlar genel anlamda bu fiyatlara satışa çıkıyor. Bu yüzden PC sürümü için oldukca fazla bir şey söyleyemeyeceğim. PC sürümü için Steam sayfasının linkini de şuraya ekliyorum.

Hogwarts Legacy Türkiye fiyatı

Oyunun PlayStation Fiyatı {Nasıl}?

Kısa süre ilkin PlayStation konsollar için de ön siparişe oluşturulan oyunun konsol sürümü de 899 TL fiyatla karşımıza çıkıyor. Standart sürüm haricinde ek bir sürüm göremedim. PlayStation için ek bir versiyon da ortaya çıkarsa, onun da fiyatını ekleriz.

Hogwarts Legacy Türkiye fiyatı

Oyunun Xbox Fiyatı {Nasıl}?

Gelelim Xbox sürümü için açıklanan fiyatlara. Burada 2 ayrı paket karşımıza çıkıyor. Standart paketin fiyatı 799 TL olarak gözüküyor. Deluxe Edition sürümünün fiyatı ise 1.099 TL olarak belirlenmiş durumda.

Hogwarts Legacy Türkiye fiyatı bu şekilde. Başta söylediğim şeklinde güncel durumda fiyatlar oldukca şaşırtıcı değil. Genel anlamda yeni oyunlar bu fiyatlardan satışa sunuluyor. Fakat doğal ki geçmişe gidecek olursak, bu fiyatlar hakkaten yüksek. AAA yapımlar için bile.

Hogwarts Legacy Türkiye fiyatı

Hogwarts Legacy Ne Süre Çıkacak?

Oyun eski nesiller için bir kez daha ertelenmişti fakat hem PC hem de yeni nesil konsollar için 10 Şubat 2023 tarihinde çıkış meydana getirecek. Artık ne kadar beğeni toplayacak bilemiyorum fakat bu kadar ertelemeden sonrasında beklentiler bir fazlaca yüksek.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün