Nasıl Yapılır?

Facebook hesap silme nasıl yapılır?

Sosyal ağ hayatımızın vazgeçilmezlerinden olsa da, oldukca fazla kullanılmasının insanlarda dikkat bozukluğundan mutsuzluğa kadar birçok soruna neden olduğu kanıtlandı. Bu kapsamda toplumsal medyaya veda etmek isteyenler Facebook hesap silme yapılır? sorusunun yanıtını veriyoruz. İşte Facebook hesabını kalıcı olarak silme işleminin bilgileri ve 2020 güncel Facebook hesap silme linki!

Mühim uyarı: Facebook silme işlemi hesabınızın geri dönüşü olmayan bir halde kapatılmasına, tüm dost listenizin ve paylaşımlarınızın kaybolmasına neden olacak. Eğer hesabı silmek yerine geçiçi olarak kapatmak istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Facebook dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook hesabını kalıcı olarak silme öncesinde bilmeniz gerekenler!

1 – Facebook hesabımız ile çeşitli sayfaları ve grupları takip ediyor / yönetiyoruz. Bu kapsamda size ilişik sayfa / gruplar var ise ve bunların tek yöneticisi sizseniz, hesabınızı sildiğinde bunlarda silinecektir. Silinmesinin önüne geçmek için bu Facebook sayfa ve gruplarına başka birini yönetici olarak ekleyebilirsiniz.

2 – Profiliniz, fotoğraflarınız, gönderileriniz, videolarınız şu demek oluyor ki bugüne dek paylaştığınız her şey kalıcı olarak silinecek. Bu yüzden Facebook hesap silme işlemi öncesinde iki kere düşünün, işlemi gerçekleştirip pişman olduysanız sayfanın alt kısmında hesap silme işlemini iptal edebileceğinizi anlattık.

3 – Hesabınızı sildiğinizde “Facebook ile Giriş Yap” seçeneğini kullanarak kayıt olduğunuz oyun, uygulama ve web sitelerini kullanamayacaksınız. Bu kapsamda mağduriyet yaşamamak için uygulamaları hesabınızdan kaldırmanızı, bununla beraber Facebook ile Giriş Yap seçeneğini kullandığınız hesapları e-posta ve gizyazı ile giriş meydana getirecek şekilde değiştirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Bununla beraber Facebook ile Giriş Yap seçeneğini kullanmanız hesap silme işleminin iptal edilmesine neden olacaktır. Zira hesabınızda 30 gün süresince herhangi bir aktiflik olmaması gerekiyor. Uygulamaları kaldırmak için;

– Uygulamalar ve İnternet Siteleri sayfasına ulaşıyoruz. Burada Etken sekmesi altında yer edinen uygulamaların sağ tarafındaki kutucuğu işaretledikten sonrasında üst bölümde yer edinen “Kaldır” seçeneğine tıklıyoruz.

Facebook hesap silme yapılır? – Facebook silme linki 2020

Tüm ikazları okudunuz ve Facebook ile Giriş Yap mevzusunda mağduriyet yaşamayacak şekilde önleminizi aldınız, Facebook hesabınızı silmek istediğinize eminsiniz! Gelin, o süre bu işlemi 1 dakikadan kısa bir sürede tamamlayalım.

1 – Google Chrome, Firefox yada Edge bir web tarayıcısı ile “facebook.com” adresinden hesabınıza giriş yapın.

2 – Hesabınızı silmek için seçenekler içinde süre kaybetmemek için yapmanız ihtiyaç duyulan aşağıdaki Facebook hesap silme linki ile ilgili sayfaya ulaşmanız.

Facebook silme linki 2020:

3 – Oluşturulan sayfada yukarıda sizlerle paylaştığımız uyarıların benzerini görmüş olacaksınız. Bu bölümde yer edinen “Hesabı Sil” butonuna tıklayarak işleme devam ediyoruz.

4 – Facebook hesap silme işlemini tamamlamak için tek yapmanız ihtiyaç duyulan şifrenizi girmek. Şifrenizi girerek hesabın size ilişik bulunduğunu doğruladığınızda, hesabınızdan çıkış yapılacak ve artık Facebook’ta görünmeyeceksiniz.

Facebook silme işlemi iptal edilebilir mi?

Facebook hesabınızı sildiniz, fakat pişman mı oldunuz? Bu işlem Facebook hesabını kalıcı olarak silme olarak adlandırılmış olsa da, sosyal ağ platformu kullananların bu durumu yaşayabileceğini göz önünde bulundurarak hesabı derhal yok etmiyor, şu demek oluyor ki geri döndürme şansınız bulunuyor. Burada en mühim kriter Facebook silme işleminin üstünden 30 günden fazla süre geçmemesi. Doğrusu hesabınızı sildikten sonrasında 1 ay içinde işlemi iptal etmeniz mümkün.

1 ay geçtikten sonrasında hesabınız ve tüm bilgileriniz silmiş olduğu için geri döndürme şansınız bulunmuyor. Verilerinizin Facebook sunucularından tamamen silinmesi ise 90 günü bulabiliyor. Bunun sebebi afet, yazılım hatası yada öteki veri kaybı durumlar için bulunan yedek depolama alanlarının bulunması. Doğal olarak bu süreç sizden bağımsız aşama kaydediyor ve sizin için 30 günden sonrasında geri dönüş yok.

Facebook hesap silme işlemini iptal etmek için;

1 – Hesabınızı sildikten sonraki 30 gün içinde Facebook hesabınıza giriş yapın.
2 – Silme İşlemini İptal Et seçeneğine tıklayın.

Facebook hesabını kalıcı olarak silme rehberimizi beğendiniz mi? Yorumlarınızı bekliyoruz…


Merhaba, beni Instagram'da takip etmeyi unutmayın : @tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like