En İyi Hosting Firmaları 2020

Merhaba dostlar.

Bugün web sayfası oluşturmak isteyen kişilerin ilk başta araştırma yapmış olduğu ve güvenle alışveriş yapmak istediği bilişim firmalarını inceleyeceğiz. Web sayfası oluşturmadan ilkin sitem 7/24 açık kalsın, süratli olsun, güvenilir şirket olsun, teknik destek versin şeklinde değerlendirmeler yapabilirsiniz. Bende bu aşamada en iyi hosting firmaları için araştırma yaptım ve hizmet aldıklarım dahil hepsinin içinde bir karşılaştırma yapacağım. Bunu bir tek kendi fikrime gore değil web kullanıcılarına görede sıralayacağım.

Hazırsanız ilk olarak firmaların listesini yazmadan ilkin her yıl bu analizi güncelleyeceğim. Sürekli olarak güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

✅✅✅#### Küçük Bilgilendirme ####✅✅✅
Listede yer edinen hosting firmalarına duyrulur. Herhangi bir yanlış bilgilendirme var ise tahamumcu@gmail.com adresine mail atarak ulaşmanızı rica ederim.

En İyi Hosting Firmaları 2020

#1 – Turhost

Turhost hakkında söylenecek bir kelime bulunmuyor. Kişisel kişisel blog web sitemi turhost sunucularında barındırıyorum. Sitem üstünde gezinebilirseniz hız mevzusunda {nasıl} bir performans verdiğini kendi gözünüzle görebilirsiniz. Destek mevzusunda gerek satış öncesi gerekse satış sonrası destekleri ile yarı yolda bırakmıyorlar. Bu listede 1. sıraya koymamın sebebi herhangi bir sponsorluktan dolayı değildir. Bir çok web sayfası sponsorluktan koyuyor sadece kendi web sitem dahil web üstünde bulunan bir çok kişisel blog sitesi turhost’tan hizmet alıyorlar.

Hız ve destek mevzusunda hakkaten tam puan aldıklarını söyleyebilirim. Verilen hizmete gore fiyatlarında aynı oranda olması hatta yeri vardığında kampanyaları ile beraber uygun fiyata gelmesi, açıkcası farkını ortaya koymasına sebep oluyor. Türkiye’nin en iyi şirketi olarak anılan Turhost, 2004 senesinde faaliyete girmiş, 2006 senesinde ise sektörde ağırlığını gösteren bir şirket. Web site ile ilgilenen kişilere “Turhost’u biliyor musun?” diye sorduktan sonrasında alacağınız yanıtların negatif olacağını kesinlikle düşünmüyorum. Sektörde önder firmadan hizmet almanız hem güvenlik açısından hemde sitenizin performans açısından oldukça iyi bir seçim olacaktır. Doğal olarak yarı yolda kalmayacağınız, her noktada size destek olmak için çaba gösteren destek ekibinide sayarsak, tadından yenmez. Puanlama aşağıdaki şekilde.

Fiyat = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )

#2 – Natro

Natro şirketi hosting sektöründe en köklü firmalardan biri. Kuruluşu 1999 olan bu şirket sektörde en eski firmalardan biridir. Listenin 2. esnasında yer edinen bu şirket sunucu performansında kaybettiğini belirtmek isterim. Ters takdirde destek ve fiyat açısından hakkaten bolca kampanya icra eden bir şirket. Sadece sunucuların yoğunluğumu desem yoksa donanımdan mı bilemiyorum fakat performans tarafında bir yavaşlık olabiliyor. Fakat buna karşın 4 yıldız alıyor.

İnternet üstünde birçok şahıs domain ve hosting hizmetini natrodan almıştır yada almaya devam ediyordur. Bir çok şahıs destek kısmında problemlerin bulunduğunu 7/24 emek verme sistemi olsa dahil destek tarafında noksan kalındığından yakınıyor. Bir kısmıda performans tarafında düşüşten kaynaklı olduğu söyleniyor. Daha ilkin natroda çalışan sitelere göz attım ve performans’ta optimizasyondan mıdır bilmiyorum fakat bir sorun göremiyordum. Oldukça hızlıydı. Sadece web yorumlarına gore hareket etmek isterim ve puanlamayı buna gore yapıyorum.

Fiyat = ⭐⭐⭐⭐/ 4 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )

#3 – İsimtescil

Sektöre domain mevzusunda en fazla kayıt icra eden şirket olarak adını kazıtan İsimtescil, listemizin 3. esnasında yer ediniyor. Genel olarak her insanın domain kayıt işlemlerini isimtescil’den yaptığını elbet duymuşuzdur. Hakkaten oldukça fazla alan adı uzantısı için kayıt şansı veriyorlar. Türkiye’de bu kadar fazla çeşitlilik hemen hemen bulunmuyor oldukça fazla. Fiyat mevzusunda birazcık tuzluda olsa sistemsel olarak hakkaten doğru ve güvenilir çalışan bir firmadır.

Sunucu performanslarının oldukça iyi bulunduğunu söyleyemiyorum sadece destek kısmında süratli olduklarını söyleyebilirim. Listenin 3. esnasında olmalarının sebebi fiyatlarından kaynaklıdır ki aslen sektörde artık herşey pahalı. Fakat yaptıkları kampanyalar ile gene bizim gönlümüzü çelen isimtescil şirketi, sektörde ki varlığını geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu tasarımsal değişim ile göstermeye devam ediyor. Eğer domain hizmeti düşünüyorsanız bir tek, isimtescil bu mevzu hakkında en fazla çeşitliliği sunan şirket diyebilirim. İnternet yorumlarına görede fiyatta pahalı fakat çeşitlilik ve destek açısından övülen bir firmadır. Puanlama şu şekilde;

Fiyat = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )

#4 – Güzel Hosting

Kişisel blog sitelerinin yada hızla büyüyen girişimlerinde gözde sponsor dağıtım şirketi Güzel hosting hakkaten işini bilen bir şirket. Destek kısmında düşük kalması fakat fiyat ve performansta öne çıkması hakkaten şaşırtıyor. Listemizin 4. esnasında yer edinen GüzelHosting, internette bulunan kişisel blogların sponsor adresi diyebiliriz.

Sponsorlara yüklenmelerinin sebebi bir tek reklam değil, kendi kalitelerini göstermek ve isimlerini duyurmak. R10 üstünde bir çok şahıs domain işlemleri için güzel hosting firmasını tercih ediyor diyebilirim. Şu demek oluyor ki bu benim görüşüm, bir çok domain kaydı bu firmadan yapılıyor son dönemde. Destek kısmında kendilerini geliştirmelerini ve ilerleyen süreçte listemizde üst sıralara çıkacaklarını düşünüyorum. Belirtmeliyim ki performans kısmında da 4 puan alarak hız mevzusunda yinede iyi bir iş çıkarıyorlar. Donanımsal ve yazılımsal olarak sundukları çözümler ile performansta iyi bir netice elde ettiklerini söyleyebilirim.

✅ Fiyat = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )

#5 – Alastyr

Eskiden beri hizmet elde eden ve sektörün köklü firmalarından Alastyr listemizin 5. esnasında. Daha öncesinde hosting ve domain mevzusunda hizmet aldığım firmalardan biridir. Performans tarafında hakkaten oldukça iyi bir optimizasyona sahipler. Son dönemde {nasıl} bir alt yapıya haiz bilmiyorum sadece web sektöründe hakkaten iyi bir iş çıkaracaklarını tahmin edebiliyorum.

Fiyat tarafında öteki firmalara gore birazcık pahalı diyebiliriz. Sadece destek kısmında bu açığı kapattıklarını söyleyebilirim. Süratli ve bilgili destek ekibi ile müşterilerine 7/24 destek vermekteler. İnternet yorumlarını göz önüne alırsak hakkaten fena yorumla karşılaşmak mümkün değil diyebiliriz. Doğal olarak aralarda yaşanabilir sadece alastyr destek ekibinden ve performansından hepimiz oldukça memnun diyebiliriz. Bu istikrarla gider ise 2021 senesinde üst sıralarda göreceğimizden inanırım.

Fiyat = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )

#6 – Hostinger

Uzun senelerdir hizmet veren hostinger listemizin 6. esnasında yer ediniyor. Oldukça fazla internette yorumu olan fakat performans ve destekde hakkaten memnun kalınmadığını belirtmek isterim. Fakat uzun senelerdir sektörde varlığını gösteren hostinger kendini her geçen gün geliştirmeye devam ediyor diyebilirim.

Son dönemde meydana getirilen kampanyalar ile tuzlu olan fiyatlarını birazcık daha uygun fiyata çekmeleri puanlamayı etkilemesede müşterilerini mutlu ettiğini söyleyebilirim. Donanımsal olarak performansları iyi olabilir sadece optimizasyon kısmında yada sunucu doluluğundan kaynaklı bir performans kaybının bulunduğunu belirtelim. Destek kısmında noksan olan hostinger, kendini geliştirmeye devam ediyor ve ilerleyen süreçte daha iyi bir alt yapı ve ekibe haiz olacaklarını düşünüyorum.

Fiyat = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐ / 2 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )

#7 – Hosting

Destek kısmında oldukça süratli olduğuna dair web yorumları ile listemizin 7. Esnasında yer edinen Hosting.com.tr sektörde uzun süredir hizmet vermekteler. Fiyat açısından birazcık pahalı olmaları onları tercih edilemez kılsada, sunulan süratli destek ile bu açığı kapatıyorlar. Performans açısından oldukça pozitif yorumlar görmedim fakat sunucularında barındırdıkları siteleri ziyaret ettiğimde oldukça büyük bir performans kaybı görmedim.

Bu şirket ile ilgili oldukça fazla yorum hayata geçirmeye gerek yok, web üstünde destek kısmında hakkaten süratli olduğuna dair birçok yorum mevcut. Bir tek performans kısmında aralıklı kesintilerin olduğuna dair yorumlara tanık oldum. Ne kadar doğru bilemiyorum sadece listemizde 7. Sıraya koyuyorum.

Fiyat = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 Puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 Puan üstünden )

#8 – İHS

Geçmişte oldukça meşhur olan İHS, son dönemde oldukça fazla tercih edilmiyor. Sadece bunun sebebini net olarak bilemiyorum. İnternet yorumları oldukça iyi olan İHS, reklam tarafında düşüşte bulunduğunu belirtebilirim. Destek tarafında web üstünde yorumlar hakkaten iyi. Süratli ve teknik mevzularda bilgili kişiler ile çalıştıklarını söylüyor İHS şirketi ile çalışanlar.

Genel olarak R10 tarafında domain bazlı alım icra eden kişiler destek kısmı hakkında yorumları oldukça iyi. Sadece sunucusal performans olarak eksiklikleri var diyebiliriz. Bunuda ilerleyen süreçte düzelteceklerini düşünüyorum. Reklam kısmında birazcık daha asılmaları ve sektörde varlıklarını göstermeleri gerekiyor. Fiyat açısından oldukça ucuz değil, çokta pahalı değil diyebilirim. Sadece listemizde yer almayı hakeden, işini ciddi icra eden firmalardan biri diyebilirim.

✅Fiyat = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )

#9 – Vargonen

Sektörde varlığını hemen hemen yeni yeni göstermeye süregelen vargonen, fiyat açısından oldukça pahalı olmasından dolayı oldukça fazla tercih edilmiyor diyebilirim. İnternet üstünde olan yorumların hepsi fiyatların oldukça abartı yüksek bulunduğunu sadece kuruluşun ve hizmetin kaliteli bulunduğunu söylemekteler.

Daha ilkin çalışmadığım için oldukça fazla yorum yapamayacağım sadece fiyat tarafında 1 puan alarak listemizin 9. esnasında yer almaktalar.

Fiyat = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )

#10 – Bluehost

Eğer ingilizceniz var ise bluehost ile çalışabilirsiniz. Performans olarak oldukça iyi olduğu söyleniyor fakat fiyat ve destek tarafında oldukça düşük olduklarını söyleyebilirim. 7/24 destek sağlasalarda tutarları oldukça pahalı. Sadece performans açısından hakkaten kullanan kişiler oldukça iyi bulunduğunu söylemekteler.

Fiyat = ⭐⭐ / 2 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐⭐⭐ / 5 ( 5 puan üstünden )

#11 – SH

Listemizin son esnasında olan SH, geçmiş dönemde yaşadıkları üzücü durumdan dolayı bayağı fazla yitik yaşadılar. Sadece kendilerinden taviz vermeden hizmet vermeye devam eden SH, hizmet açısından uygun fiyatlı firmalar içinde giriyor diyebilirim. Performans ve destek tarafında düşük kalan SH, listemizin son esnasında ve puanlama aşağıdaki şekildedir.

Fiyat = ⭐⭐⭐⭐ / 4 ( 5 puan üstünden )
Destek = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )
Performans = ⭐⭐⭐ / 3 ( 5 puan üstünden )

Evet yazımızın sonuna geldik ve burada ki firmaları tamamen web yorumlarına ve kendi yorumlarıma gore listeledim. Burada aldığınız verilere gore internette araştırma yaparak hizmet satın alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer listede hatalı bir informasyon yada firmaları rahatsız edecek bir söylem var ise tahamumcu@gmail.com adresine mail göndererek bilgilendirme sağlamalarını rica ederim.


Merhaba, beni Instagram'da takip etmeyi unutmayın : @tahamumcu
Taha Mumcu
Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.