Tanıtım

Durfoam’un Kimyasal Bağlı Polietilen Köpük Ürün İncelemesi

Durfoam firmasının İSO 9001 kalite standartlarına uygun, çevre dostu üretim metotlarıyla polyethylene foam polietilen köpük esaslı yalıtım ürünleri üretilmektedir. Durfoam firması Bursa Sanayi Bölgesinde 24 bin metrekarelik kapalı alan üzerinde yer alan üretim tesislerinde son teknolojik üretim yolları ile üretilen PE foam polietilen köpük ülkemizin ithalat bağımlılığına son vererek ülke ekonomisi açısından önemli üretim katkıları sunmaktadır.

Durfoam firması üretim ürünleri arasında durProx Fiziksel çapraz bağlı polietilen köpük,   DurSolex chemically cross linked polyethylene foam kimyasal çapraz bağlı polietilen köpük, DurPack düz bağlı polietilen köpük, Durcomp kompozit malzemeler yer almaktadır.

Durfoam firmasının ürettiği chemically cross linked polyethylene foam kimyasal çapraz bağlı polietilen köpük kimyasal şişirici ve çapraz bağlayıcı maddeler yardımı ile polietilen ham maddesinin ekstrüze edilerek fırınlama sayesinde üretimi gerçekleştirilmektedir.

Kimyasal çapraz bağlı polietilen köpük yapısında bulunan çapraz bağlar sayesinde fiziksel ve mekanik açıdan çok daha güçlü ve dayanıklı hale gelmektedir. Ses, ısı yalıtımı ve darbe dayanımına yönelik koruma amaçlı birçok sektörde plaka, rulo, boru olarak üretilerek kullanılmaktadır.

Kimyasal çapraz bağlı polietilen köpük otomotiv sektöründe darbe yalıtımı, ses, toz, nem geçirmezliği özellikleri sayesinde sıklıkla kullanılmaktadır. Yüksek standartlardaki parça ve komponent yapısı otomotiv sektörünün üretim ürün malzemeleri arasında yer almasını sağlamaktadır.

Ayakkabı ve çanta sektöründe yapışkan bant, kumaş film kullanımlarında kimyasal çapraz bağlı polietilen köpükler kullanılmaktadır.

Ayakkabı ve çanta üretimlerinde hafif, rahat, esnek ve ortopedik bir yapıya erişmesine kimyasal çapraz bağlı polietilen köpük malzemelerin kullanımı oldukça önemli bir etkendir.

Kimyasal çapraz bağlı polietilen köpükler elektronik ve beyaz eşya sektöründe özellikle ses ve toz yalıtımı açısından kullanılmaktadır. Yalıtım özellikleri sayesinde elektronik ürünlerin ve beyaz eşya ürünlerinin dış etkenlere karşı korunması sağlanır.

DurProx Fiziksel çapraz bağlı polietilen köpük Durfoam firması tarafından üretilen polietilen köpük çeşitleri arasında yer almaktadır. Fiziksel çapraz bağlı polietilen köpükler polietilen ham maddesinin ekstrüde edilerek elektron demeti işlemine tabi tutulması yöntemiyle üretimi yapılmaktadır. Elektron demeti işlemi uygulandıktan sonra fiziksel olarak fırınlama operasyonuna tabi tutulan polietilen köpük fiziksel ve mekanik özellikleri dayanım anlamında artırılarak aynı zaman da pürüzsüz bir yüzeye sahip olması sağlanmaktadır.

Durfoam firmasının üretimini yaptığı fiziksel ve kimyasal çapraz bağlı polietilen köpükler hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler  www.durfoam.com internet adresini tıklayarak Durfoam firmasının web sitesine giriş yapabilirler.

Durfoam firmasının web sitesi iletişim bölümünde yer alan gerekli bilgileri dolduran ziyaretçiler istedikleri soruları sorabilirler. Durfoam firması iletişim bölümü sorulara yönelik en kısa sürede cevaplar vermektedir.

Sizler de firmalarınız için çapraz bağlı polietilen köpük üretimlerine yönelik hizmet almak isterseniz Durfoam firması ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün