Oyun Haberleri

Death Stranding 2 Hakkında Neler Biliyoruz?

 

Oyun dünyasının en iddialı isimlerinden kabul edilen Hideo Kojima’nın imzasını taşıyan Death Stranding, ses getiren oyunlardan biri olmayı başardı. Ilkin konsol deneyimini sonrasında da PC deneyimini gördüğümüz oyun, devam edecek mi etmeyecek mi bir fazlaca merak ediliyordu. Zira The Game Awards 2022 etkinliğine kadar, devam oyunu Death Stranding 2 için tam anlamıyla bir doğrulama alamadık.

Bazen sızıntılar gelmiş ve Norman Reedus, yeni oyun için çalıştıklarını söylemişti fakat resmi duyuru bir türlü gelmedi. Gelmemişti. The Game Awards 2022 ödül etkinliği esnasında devam oyunu da duyuruldu.

Death Stranding 2 Ne Süre Gelecek?

Oyun için ilk fragman da gösterildi. 4 dakikalık fragman, gene oldukca iddialı bir oyun göreceğimizi ortaya koydu.

Verilen bilgilere bakacak olursak oyunun mevzu olarak da ileri bir zamanı ele alacağını söyleyebiliriz. Doğrusu ilk oyunun üstünden epey bir süre geçecek şeklinde. Tam olarak öykü bilgileri belli değil fakat Sam Porter Bridges ( Norman Reedus) gene başrolde olacak.

Bu kez ana karakterimiz birazcık daha yaşlanmış bir halde karşımıza çıkacak. İlk oyundan tanıdığımız kadroyu tekrardan göreceğimiz oyun için çıkış zamanı ise net değil. Gösterilen fragmanda bu mevzuda en küçük bir informasyon verilmiyor.

Hideo Kojima da bu mevzuda oldukca bir informasyon vermedi. Yalnız hikayeyi pandemi sonrasında değişiklik yapmak zorunda kaldığını belirtti. Doğrusu aslına bakarsak pandemi öncesinde öykü hazırmış ve kim bilir oyun daha erken bir zamanda çıkış yapacakmış.

Sadece meşhur isim pandemiyle birlikte ilk yazdığı devam senaristliğini iptal etmiş ve yeni bir senaryo ile oyunu tekrardan hazırlamış. Ek olarak hatırlatmak istediğim bir şey var. Şu an oyun bir tek PS5 hususi olarak geliştiriliyor. Sonrasında PC için de gelir mi ya da konsollarda mevzusunda yeni bir karar gelir mi bilemiyoruz. Şimdilik hedef PS5.

Death Stranding 2 için bildiklerimiz bu kadar ile sınırı olan. Doğal ki devam oyunu hakkında oldukca daha çok informasyon görmek istiyoruz. Başta oyunun çıkış tarihini görmek lazım. Fakat ne süre yeni açıklamalar gelir belli değil.

Oyun Hakkında Gelişimleri Takip Ettiğimiz Haber Akışı 

27 Aralık 2022Death Stranding 2 için çıkış zamanı sızdırıldı. Oyunun ne süre çıkacağı belli oldu mu?


Güncel yazı ve projeleri instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️@tahamumcu

Taha Mumcu

Ben Taha Mumcu, Bilişim sektöründe uzun süreden beri tecrübe edinerek bir yerlere gelmek için çalışmalarına devam eden ve sektörü yakından takip ederek hiç bir veriden geri kalmayan, girişimci ruhu ile tüm işlere elinden geldiğinde çalışma yapan bir girişimciyim. Henüz genç yaşta birçok tecrübeye ulaşan ve koyulan engelleri aşarak bir yerlere gelmek için çaba göstermekten çekinmiyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün