Güncel Bilgilendirme: Yeni yılda yeni yazılar ve yeni tasarım ile tahamumcu.com.tr

Seo

Danny Sullivan Kimdir?

Danny Sullivan ustalaşmış iş hayatına 1989 senesinde Los Angles Times gazetesinde grafik araştırmacısı olarak işe başladı. 1994 senesinde ise “Orange County Register” da grafik muhabiri olmak için işine son verdi.

 

1995 Senesinde interneti keşfeden Danny Sullivan gazetelerin istediği kadar gelişmeyeceğini ön görerek işinden ayrıldı. Arkasından arkadaşının şirketinde genel müdür olarak işe tekrar başladı. Bu şirkette ise Kaliforniyadaki işletmeler için basit web sayfaları yapıyorlardı. İşe başladığı zamanlarda çevrenin duyulmuş şirketlerini internete taşımayı başardılar.

John Mueller Kimdir? Google’daki Görevi Nedir?

Genel müdür olarak çalmış olduğu firmanın tek işi web tasarım değildi hem de arama motoru optimizasyonu(SEO) hizmetide vermektelerdi. Yalnız o yıllarda arama motorları hakkında Webmasterlerin fazla bir bilgisi yoktu. İşten arta kalan zamanında arama motorları hakkında araştırma yaparak Nisan 1996 senesinde “Web site yöneticileri için Arama motoru kılavuzu” başlığında bilmiş olduğu her şeyi anlattı.

İş yaşamı süresince araştırmacı kişiliği ile bir oldukça başarı elde eden Danny Sullivan, Arama motorları ve pazarlamaları ile ilgili bir oldukça içerik oluşturarak ücretsiz paylaşmıştır. Kurduğu Third Door Media ile Arama motoru optimizasyonuna ışık tutan bir hale geldi. Tertipli olarak SMX adını verdiği konferanslar ile daha detaylı anlatımlar ile bilgisini Dünya’nın her yerine ulaştırıyor.

Verdiği hizmetlerden dolayı oldukça büyük bir  kurum en önemlisi ise Google’nin “Google Hikayesi” isminde yayınladığı kitapta kendisine hususi bir bölüm ayrılmıştır.

Related posts
Seo

SEO Raporu Nasıl Hazırlanır? Nelere Dikkat Edilmeli

HostingSeo

CDN Nedir? CDN'in Faydaları Nelerdir?

Seo

Seo Makale Nedir?

Seo

İç Link Nedir? İç Linkin Yararları Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir