Bing Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor

Hadi Hemen Bu Yazıyı Paylaş

Bing arama motoru platformunda kripto para birimi reklamlarını yasaklayacağını duyurdu.

Bir şirket blog yazısında , Washington merkezli yazılım devi Redmond’un reklam veren politika yöneticisi Melissa Alsoszatai Petheo, Microsoft’un tüketicileri ve dijital reklam verenlerin Bing’i aramada güvenli ve ilgi çekici bir zamana sahip olmasını sağlamak için politikalarını sürekli olarak güncellediğini söyledi. Şirket, kripto reklamlarının “kötü oyuncuların yırtıcı davranışlara katılması ya da başka bir şekilde tüketicileri aldatma” potansiyeli ile “olası yüksek risk” sunduğunu belirtti. Bunun bir sonucu olarak, yazılım devi kripto para birimi için reklama izin vermeyeceğini belirtti. Kripto paralarla ilgili ürünler ve düzensiz ikili opsiyonlar. Alsoszatai Petheo’ya göre, bu politika Haziran ayı sonlarında ve Temmuz ayı başlarında yayınlanacak.

Microsoft Kripto Yasağında Geç Kaldı

Kripto reklamlarını yasaklayan arama motorları söz konusu olduğunda, Microsoft biraz geç kalıyor. Mart ayında Google, haziran ayından itibaren dijital platformların tüm çevrimiçi platformlarından reklam yayınlamaya izin vermeyeceğini duyurdu. Bu haber bitcoin fiyatını yüzde 7 düşürdü. O sırada bir blog yayınında, ilk para teklifleri , kripto exchange’leri, kripto paralı cüzdanlar ve kripto para birimi ticaret danışmanlığı için reklamlara izin verilmeyeceğini belirtti . Yılın başında Facebook benzer uygulama ile aynı yasağı uyguluyor.

Teknoloji firmalarının hamleleri, dünyanın her yerindeki düzenleyicilerin, kripto para piyasasının üstünde kalmanın yollarını aradığı bir zamana denk geliyor. Bu, sadece Bitcoin’un fiyatlandırmasını değil, aynı zamanda tüm dijital token madenciliği endüstrisini de etkiliyor.

Editör Önerisi:  Yeni Nesil Bilgisayarlar İçin AMD Yeni Ürünlerini Duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir