Accelerated Mobile Pages Güvenlik Açığı Nedir?

Hadi Hemen Bu Yazıyı Paylaş

WordPress kullanıcılarına dikkat, bir wordpress eklentisinde güvenlik açığı ortaya çıktı. Bitdefender ‘dan meydana getirilen açıklamaya nazaran WP – Accelerated Mobile Pages eklentisinin bir sürümünde güvenlik açığı var ve 3. kişilere bu sitelere edilip yönetici izinleri verebiliyor.

Bu haberlerin ortaya çıkmasından kısa süre sonrasında WP – Accelerated Mobile Pages eklentisi WordPress’in eklenti deposundan kaldırıldı. Herhangi bir izahat yapılmadı.

Eklenti yazılımcıları tarafınca meydana getirilen açıklamada ise güvenlik problemi gidince ellerinin resmi olarak yeniden indirilebileceği söylendi.

WP – Accelerated Mobile Pages eklentisinin güvenlik açısından iyi mi etkileniyorsunuz? Bu eklentide yer edinen açık 3. şahıslara siteye erişip reklam kodları koymaları ve öteki değişimleri yapmaları için yönetici izni veriyor. Sitenizde sizin koymadığınızdan güvenilir olduğunuz reklamlar mı görüyorsunuz? O halde WP – Accelerated Mobile Pages ve benzeri güvenlik açığını haiz eklentiyi kullanıp kullanmadığınıza bakın.

Bitdefender ek olarak bu açıktan etkilenip etkilenmediğinizi idrak etmek için kullanıcılar kısmında sizin belirlemediğiniz bir yönetici olup olmadığını denetim etmeniz icap ettiğini söylüyor.

Editör Önerisi:  WordPress Veritabanı Optimizasyonu Yapmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir